• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Web programlama

Html php falan buna alternatif web programlama dili varmı?
Araştırdım java vaadin framework fena durmuyor.
Web in html kısmında cidden düşündüğün tasarımı tasarlamak cidden çok zor.(Mantıkla yapamazsın bir şey araştırıp uygun olanı kopyalayıp alman lazım css bilginde varsa ince ayar yaparsın v.s….).
Win app. projesi çok rahat yaparsın görselliği olsun v.s ama webde tasarlamak çok zor gerçi yeni başladım web'e php biliyorum tek sorunum görselliği.

halilyc

Site Yöneticisi
Yönetici
Origin ID
halilyce
Php için Laravel Framework`unu araştırıp onunla başlarsan çok kolay bir şekilde ilerlersin ve internette çok fazla eğitim videosu var :) Ben de Laravel ile başladım ve kısa sürede çok ileriye taşıdım kendimi. Laravel`in en büyük avantajı eklenebilen hazır modüller sayesinde çoğu işi hiç kod yazmadan çözüyorsun ve çok ciddi zaman tasarrufu sağlıyorsun :) İhtiyacın olacak herşeyi adamlar önceden öngörüp hazır olarak sunmuşlar zaten, sana sadece ince detayları kurgulamak kalıyor. Tasarım için ise iyi bir css bilgilisine ve responsive tasarım yapısına sahip olman şart, css öğrenilecek en kolay şeydir zaten biraz kafa vermen yeterli :) Başlangıçta Semantic UI veya Bootstrap gibi yardımcı kütüphanelerden faydalanabilirsin tasarım için, kolay gelsin :)