• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Sıvı soğutma

KTFootballer

Moderatör
Yönetici
Origin ID
KTFootballer ve SchakalBABA
Merhabalar, bilgisayarımın bu aralar ısınma sorunu yaşadığını düşünüyorum , sıvı sogutmaya gecmek istedim tavsiye edebileceginiz marka/model varmıdır ? CPU(i7-7700k)

Onurg1997

Moderatör
Yönetici
Merhabalar, bilgisayarımın bu aralar ısınma sorunu yaşadığını düşünüyorum , sıvı sogutmaya gecmek istedim tavsiye edebileceginiz marka/model varmıdır ? CPU(i7-7700k)
konuyla pek alakalı değil ama bu sistemin soğutmama sorunu ile karşılaştığım 7. kişisin 1 hafta içinde kendimde dahil. eğer win 10 kullanıyorsan ve son güncellemeyi yaptıysan kaynak bu olabilir. kesin birşey söz konusu değil ama 2 gün önce tekrardan asusu aradım ve yapılan Windows güncelleştirmelerinin bazıların ciddi derecede sisteme faydadan çok zararı olabileceğini dile getirdi (üstü kapalı şekilde tabii ki de)
benden bi tavsiye eğer pc de garanti yoksa 8-10 tl arası birşey zaten götür bilgisayarcıya o hangisini sürüceğini daha iyi bilir. dışarıdan almaya kalksan 5 lira ama macunların bazıları da sakız gibi işlemciye faydadan çok zararı var işlemci adete yapışıp kalıyor. sıcak tutup sökmek zorunda kalıyorlar haliyle işlemci zarar görüyor.
yukarı da bahsetmek istediğim konuyu sa özetlemek gerekirse bir çok kişi şuan bu sorunu yaşıyor ki 9-10 aydır sorun olmayan ve her güncelleyi başarılı bir şekilde tamamladığım benim laptop um da dahil. gta 5 i yüksek ayarlarda açarken şimdi low ayarlarda zor oynuyorum nerdeyse. fifa 18 de deli gibi ısınıyor ve daha sonra kasmaya başlıyor. bunu direk iletişim merkezi bilgi teknik servis bölümüne mail ve telefon yoluyla söyledim yukarı da bahsettiğim olayı söyledi.
2. tavsiyem de garantisi varsa pc ne uzaktan bağlantı kursunlar bir kontrol etsinler. bizim gözümüzden kaçırdığımız birşeyler olabilir.

bu arada çok uzun mesaj oldu dostum kusura bakma helal et hakkını hayırlı sabahlar :) :)

KTFootballer

Moderatör
Yönetici
Origin ID
KTFootballer ve SchakalBABA
Fifa da ısınmıyor problem orda :) oynadığım bir oyun var sanırım ondan oluyor. ( güncellemesinden sonra oldu sanırım)

Onurg1997

Moderatör
Yönetici
Fifa da ısınmıyor problem orda :) oynadığım bir oyun var sanırım ondan oluyor. ( güncellemesinden sonra oldu sanırım)
fifa da benim laptop da 1-2 gündür ısınmaz hale geldi
ısınmadığı oyunları şöle listelim
the witcher 3
gta 5
assassin's creed origins
fm 18
ets2
far cry 5
mafia 2
call of duty advanced warfare- infinite warfare- world at war 2
call of duty black ops 2-3
ısındığı tek yer google de acaip ısınma yapıyor :D