• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

FIFA19 Pes'ten Fifa'ya geçişte yardım!

Evet abilerim ablalarım Pes serisinden ilk kez Fifa'ya geçiyorum. Pes'i iyi oynayan bir insan olarak Fifa'ya alışmak gerçekten zor olacağa benziyor ama kararım net Fifa'ya geçeceğim. Özellikle adam eksiltme, çalım ve şut konusunda yardımcı olabileceğiniz noktalar var mı? Çalım atma ve koşma konusunda Pes alışkanlığı direk adamın üstüne koşasım geliyor mesela koşma taktikleriniz, çalım taktikleriniz var mı paylaşabileceğiniz?

zaferdemir

Aktif Üye
-ver kaçı pesteki gibi çok deneme az verkaç yap. verkaç yapmanın amacı alan boşaltmak olsun, kaçana pas vermek değil.
- rakip sahası içinde paslı oynamanı öneririm. topa sahip olma taktiği bu açıdan işe yarayabilir.
- şut denemelerin "orta şekerli" olsun. gerçekçilik açısından da bu gereklidir.
- atağa kalkmak için acele etme. acele edersen rakip topu anında kapar. kaldı ki kontra ataktan gol yeme ihtimalin de var. tecrübe ile sabittir.
- maçın sonlarına doğru top sende kalmalı. topu sür oyalan ve öndeysen maçı galip tamamla. zira top bu dakikalarda rakipteyken 1 gol için bayağı mücadele verecektir.
- duruma bağlı olarak kendi kalen önünde top kaptıysan uzaklaştırma topu sür ve ara pası tuşuyla müsait olan takım arkadaşına at. sürekli uzaklaştırmalı oynarsan rakibin gol bulma olasılığı artar.
- kaleci ile karşı karşıyayken plase şut denemeni tavsiye ederim. duruma bağlı olarak sertte atabilirsin. genelde plase şut tavsiye edilir.
- orta yapacaksan yerden sert orta yap. üç kere ve hızlıca bas takım arkadaşın boş ve müsait ise adrese teslim ihtimali de artacaktır.

kısacası gerçekçi oyna ve fifa 14'ten beri var olan momentum son serilerde azalmışsa bile hala vardır. küçük rakiplerle oynarken özellikle dikkat bu konuda. Bir pesçi olarak başta zorlanacaksın. oyun zorluğunu ne kadar yükseltirsen o derece keyif almayı unut. keyif alacağın taraf atmosfer, gerçekçi grafik ve gol attıktan sonraki sesler olacaktır genelde. görüşlerim bunlar aklıma geldikçe taktik ve tecrübelerden bahsetmeye devam ederim.

Son düzenleme:
Top saklama konusu çok öenmli benim açımdan dribbling yaparken veya defansta bazen hayati önem taşıyor controller ile oynuyorsan L2 tuşu.

Fifa'da öğrendiğim bişey varsa oda atağa hızlı çıkmamaktır pas yapmaktır ve defans oyuncularını mümkün oldukça ayakta tut sürekli kayarak top almaya çalışma özellikle 80.dk'dan sonra :D