• Fifabase Twitter Hesabını Halen Takip Etmediniz mi ?

Twitter hesabımızı oldukça aktif kullanmaya başladık, sizlerde son gelişmelerden ve çıkan yamalardan haberdar olmak isterseniz bekleriz :)

Resmi hesabımız : https://twitter.com/fifabasetr

FIFA19 Messi'ye seçkin zorlukta 60 gol attıran taktik

toruko16

Üye
Taktikler aşağı eklendi, hayrını görün!

Önce Messi'ye 55 maçta 60 gol attıran taktiğin kanıtını sunayım:
messi istatistik.JPG

DENGELİ diziliş: Önce sağ üstteki "4-3-3 defansif" i seçin, sonra oyuncuları az öteye beriye kaydırıp görseldeki rolleri verin (mesela stoperleri biraz geri çekerek öndeki ikiliye daha geri çekecek yer açın ve onları SLDO ve SĞDO yapın ve bekleri bek olarak bırakmayıp kanat bek yapın. MO'yu da MOO yapın)
dengeli.JPG
Dengeli talimatlar:
SĞKB (Semedo): Atağa katıl - Agresif top kesme - Bindir
SĞMB (Piqué): Ataklarda geride kal - Agresif top kesme
SLMB (Umtiti): Ataklarda geride kal - Agresif top kesme (aynısı)
SLKB (Alba): Atağa katıl - Agresif top kesme - Ters koşu
SĞDO (Busquets): Dengeli defans - Ataklarda geride kal - Agresif top kesme - Merkezi kapat
SLDO (Frenkie de Jong veya Vidal): Dengeli defans - İleri çık - Agresif top kesme - Kanatları kapat
MOO (Messi): İleride kal - Dengeli orta koşusu - Serbest dolaş - Ölçülü top kesme
SĞK (Dembélé): Defansa dön - Dengeli genişlik - Dengeli destek - Orta için ceza sahasına gir - Agresif top kesme
SLK (Coutinho): Defansa dön - Dengeli genişlik - Dengeli destek - Orta için ceza sahasına gir - Agresif top kesme (aynısı)
SNT (Suarez): Göbekte kal - Arkaya koşu yap - Agresif top kesme - İleride kal

Dengeli taktik:
Defansif tarz: Top kaybından sonra pres
Genişlik: 5/10
Derinlik: 10/10
Ofansif tarz: Hızlı oyun kur
Ceza sahasına yüklen: 10/10
Köşe vuruşları: 3/5
Serbest vuruşlar: 2/5

DEFANSİF diziliş: Dengeli olanın aynısını tekrar ayarlayın.

Defansif talimatlar:
SĞKB (Semedo): Dengeli atak - Agresif top kesme - Bindir
SLKB (Alba): Dengeli atak - Agresif top kesme - Ters koşu
SĞDO (Busquets): Dengeli defans - Ataklarda geride kal - Agresif top kesme - Merkezi kapat
SLDO (Frenkie de Jong veya Vidal): Dengeli defans - Ataklarda geride kal - Agresif top kesme - Kanatları kapat
MOO (Messi): İleride kal - Dengeli orta koşusu - Serbest dolaş - Ölçülü top kesme
SĞK (Dembélé): Defansa dön - Dengeli genişlik - Arkaya koşu yap - Orta için ceza sahasına gir - Agresif top kesme
SLK (Coutinho): Defansa dön - Dengeli genişlik - Arkaya koşu yap - Orta için ceza sahasına gir - Agresif top kesme (aynısı)
SNT (Suarez): Göbekte kal - Arkaya koşu yap - Agresif top kesme - Temel defans desteği

Defansif taktik:
Köşe vuruşları: 3/5
Serbest vuruşlar: 2/5

ULTRA DEFANSİF diziliş: Önce sağ üstteki "4-4-1-1 atak" ı seçin, sonra oyuncuları az öteye beriye kaydırıp görseldeki rolleri verin (orta sahanın ortasındaki ikilinin yine sağ ve sol defansif orta saha olması lazım)
ultra defansif.JPG

Ultra defansif talimatlar:
SĞB (Semedo): Ataklarda geride kal - Agresif top kesme - Bindir
SLB (Alba): Ataklarda geride kal - Agresif top kesme - Ters koşu
SĞO (Dembélé): Defansa dön - Dengeli genişlik - Arkaya koşu yap - Orta için ceza sahasına gir - Agresif top kesme
SLDO (Frenkie de Jong veya Vidal): Dengeli defans - Ataklarda geride kal - Agresif top kesme - Merkezi kapat (aynısı)
SLO (Coutinho): Defansa dön - Dengeli genişlik - Arkaya koşu yap - Orta için ceza sahasına gir - Agresif top kesme (aynısı)
OF (Messi): Dengeli genişlik - Gizli santrfor - Ölçülü top kesme - İleride kal
SNT (Suarez): Dengeli genişlik - Arkaya koşu yap - Agresif top kesme - Temel defans desteği

Ultra defansif taktik:
Köşe vuruşları: 2/5
Serbest vuruşlar: 1/5

OFANSİF diziliş: Dengeli olanın aynısını tekrar ayarlayın.

Ofansif talimatlar:
SĞMB (Piqué): Atağa katıl - Agresif top kesme
SLMB (Umtiti): Ataklarda geride kal - Agresif top kesme
SĞDO (Busquets): Dengeli defans - Dengeli atak - Agresif top kesme - Merkezi kapat
SLDO (Frenkie de Jong veya Vidal): Dengeli defans - İleri çık - Agresif top kesme - Kanatları kapat
SĞK (Dembélé): Temel defans testeği - Serbest dolaş - Dengeli destek - Orta için ceza sahasına gir - Agresif top kesme
SLK (Coutinho): Temel defans testeği - Serbest dolaş - Dengeli destek - Orta için ceza sahasına gir - Agresif top kesme (aynısı)
SNT (Suarez): Göbekte kal - Arkaya koşu yap - Agresif top kesme - İleride kal

Ofansif taktik:
Köşe vuruşları: 4/5
Serbest vuruşlar: 3/5

ULTRA OFANSİF diziliş: Önce sağ üstteki "4-2-4" ü seçin, sonra oyuncuları az öteye beriye kaydırıp görseldeki rolleri verin (orta sahadaki ikilinin geriye çekilip defansif orta saha ve beklerin ileri taşınıp kanat bek olarak ayarlanması lazım)
ultra ofansif.JPG

Ultra ofansif talimatlar:
SĞMB (Piqué): Santfor oyna - Agresif top kesme
SLMB (Umtiti): Ataklarda geride kal - Agresif top kesme
SĞDO (Busquets): Dengeli defans - Dengeli atak - Agresif top kesme - Merkezi kapat
SĞK (Dembélé): Temel defans testeği - Serbest dolaş - Dengeli destek - Orta için ceza sahasına gir - Agresif top kesme
SĞS (Messi): Dengeli genişlik - Gizli santrfor - Ölçülü top kesme - İleride kal
SLS: (Suarez): Göbekte kal - Arkaya koşu yap - Agresif top kesme - Temel defans desteği
SLK (Coutinho): Temel defans testeği - Serbest dolaş - Dengeli destek - Orta için ceza sahasına gir - Agresif top kesme (aynısı)

Ultra ofansif taktik:
Defansif tarz: Sürekli baskı
Ofansif tarz: Uzun top
Köşe vuruşları: 5/5
Serbest vuruşlar: 4/5

Son düzenleme:

doclock4715

Yeni Üye
Origin ID
doclock4715
Bende yapamadım :( uğraştırdığım için özür dilerim. Eğer başka bir çzüm varsa denemek isterim.

toruko16

Üye
Konuyu düzenleyip dengeli, defansif, ultra defansif, ofansif, ultra ofansif olmak üzere 5 oyun düzenini dizilişler, 10 oyuncuya verilen değişik talimatlar, taktikler olmak üzere ilk mesaja ekledim. Tavsiyem önce kariyer dışı yani normal takımınızı düzenleyip bu taktiği yapın, sonra farklı takımlarla kariyer yaparken oradan kendi takımınızdan çekersiniz.

doclock4715

Yeni Üye
Origin ID
doclock4715
Çok teşekkürler gerçekten. Bir bir sorum olacaktı. Hani ayırmışsın ya böyle ultra defansif gibisinden biz bunları ayrı taktik olarak kaydetsek olur mu? mesela ben tüm maçı ultra defansifle oynamak istesem verim alabilir miyim? Şu fener transferleri bir halletsin başlıycaz fifaya 19 ucl kariyerine ailecek. Orda kullanıyorum zaten senin taktiklerini de :D Tekrardan teşekkür ederim :D

aceylan

Yeni Üye
Origin ID
aCeylan11
Konuyu düzenleyip dengeli, defansif, ultra defansif, ofansif, ultra ofansif olmak üzere 5 oyun düzenini dizilişler, 10 oyuncuya verilen değişik talimatlar, taktikler olmak üzere ilk mesaja ekledim. Tavsiyem önce kariyer dışı yani normal takımınızı düzenleyip bu taktiği yapın, sonra farklı takımlarla kariyer yaparken oradan kendi takımınızdan çekersiniz.
çok teşekkür ederim hocam emeğine sağlık

toruko16

Üye
Arkadaşlar fark ettim ki hem normal hem ofansif hem ultra ofansif hem defansif hem ultra defansif olmak üzere 5 taktiği tek tek oyunculara verilen talimatlarla rollerle ve takım taktikleriyle beraber anlatmak sayfalarca sürecek bir iş. Onun yerine ben benim kadro dosyamı size atayım. Kariyer moduna girip Galatasaray'ın kadrosundan onu oynadığınız takıma çekersiniz "takım kadroları" kısmından

Dettlaff*

Tanınan Üye
Arkadaşlar fark ettim ki hem normal hem ofansif hem ultra ofansif hem defansif hem ultra defansif olmak üzere 5 taktiği tek tek oyunculara verilen talimatlarla rollerle ve takım taktikleriyle beraber anlatmak sayfalarca sürecek bir iş. Onun yerine ben benim kadro dosyamı size atayım. Kariyer moduna girip Galatasaray'ın kadrosundan onu oynadığınız takıma çekersiniz "takım kadroları" kısmından
En mantıklısı.

bende tek maçta 55 60 gol attın sandım o nasıl oluyo diyecektim herhangi bir taktikle herhangi bir kaliteli forvetle daha fazla gol atıyorum da hiç anormal bir durum olduğunu farketmemiştim mesela ronaldo ile 55 maçta 100 den fazla gol bulurum sanırım seçkinde premier ligde iki maç yaptım biraz önce ronaldo ile 7 gol attım

Son düzenleme:

MCloud27

Üye
Busquets'i oynatmak zorunda mıyım? Ben De Jong'u oynatmak istiyodum Rakitic ile birlikte.

toruko16

Üye
Çok teşekkürler gerçekten. Bir bir sorum olacaktı. Hani ayırmışsın ya böyle ultra defansif gibisinden biz bunları ayrı taktik olarak kaydetsek olur mu? mesela ben tüm maçı ultra defansifle oynamak istesem verim alabilir miyim? Şu fener transferleri bir halletsin başlıycaz fifaya 19 ucl kariyerine ailecek. Orda kullanıyorum zaten senin taktiklerini de :D Tekrardan teşekkür ederim :D
Eyvallah. Bunları ben ayırmadım oyunun kendi içinde var :) Yani L2/LT tuşuna basıp defansif-ultra defansif-ofansif-ultra ofansif taktikleri ayarlayabiliyoruz. Tabii ki Semedo ve Alba gibi hem speedster hem de dayanıklılığı 85+ olan bekleriniz yoksa, kanat oyuncularından en az biri Dembélé gibi speedster değilse, 10 numara pozisyonunda Messi olmasa bile yine de yetenekli bir oyuncu yoksa maçın başında iki kere sol oka yani gamepaddeki tuşa basarak maçın başından sonuna dek ultra defansif ayarda oynayabilirsiniz. Ultra defansifte dikkat ederseniz bekler içeri çıkmıyor. Tam kontra oyun taktiği bu. Ancak bütün bu talimatları taktikten ayrı düşünmemek lazım. Taktik ayarlarının da belirttiğim gibi olması lazım yoksa tutarsızlık olur ve açıklar verip goller yersiniz

doclock4715

Yeni Üye
Origin ID
doclock4715
Tamamdır anladım şimdi. Emeğinize sağlık. Tekrardan teşekkür ederim. Hayırlo Ömürler Dilerim bu arada. ALLAHA emanet olun.
Edit : Bunlarla oynamak çok zevkli olucak umarııım.:):cool:

doclock4715

Yeni Üye
Origin ID
doclock4715
Banada Atar mısın Lütfen. Emeklerin için çok teşekkür ederiiim :D