• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

FIFA19 Messi'ye seçkin zorlukta 60 gol attıran taktik

kardeş yapay zekanın orta kafa gol taktiğine karşı bi önlemin var mı ? topa değmeden gol yemek sinir bozucu

Onurg1997

Moderatör
Yönetici
kardeş yapay zekanın orta kafa gol taktiğine karşı bi önlemin var mı ? topa değmeden gol yemek sinir bozucu
defansı geri yasla ve geniş yap çizgiyi
geniş yaparsan bekler çizgiye yapışır kanat oyuncuları boş kalmaz
ama bu sefer de defansın arkasına atılan uzun toplar sana biraz sıkıntı çıkartabilir
ama oyunda daha çok orta kafa (vole) gol tarzı ilerliyor

Korsan Fifa'nın güncellemeleri vardı ya onun mümkün olan en son crackli güncellemesinde bu taktik çalışıyor. Güncelleme 6 mıydı 7 miydi şimdi tam hatırlamıyorum. Fakat daha eskisi sende varsa onda çalışan taktik başka. Konudaki ilk mesajımda işaret ettiğim konuya bak o taktiği yap. O taktik son güncellemelerde çalışmıyor, bu taktik de tahminen eski versiyonda çalışmıyor. Yine de bir önlem olarak şunu söyleyebilirim kafa topu vurdurmamak için top saklama tuşu var ya ona basılı tutarken çarpıya yani pasa bas. Benim tuş ayarlarımda L1 (lb) adam değiştirme, L2 (lt) plase, R1 (rb) sprint, R2 (rt) ise top saklama/araya vücudunu koyma tuşu. Sende o tuş hangisiyse kafaya çıkarken ona bas, böylece rakibi bozarsın. Taktikle alakalı değil bu durum

defansı geri yasla ve geniş yap çizgiyi
geniş yaparsan bekler çizgiye yapışır kanat oyuncuları boş kalmaz
ama bu sefer de defansın arkasına atılan uzun toplar sana biraz sıkıntı çıkartabilir
ama oyunda daha çok orta kafa (vole) gol tarzı ilerliyor
aynen öyle kanatlardan orta veya çalım içeriye orta veya pas pat gol denicem :)

Bir tane daha dosya yükledim. Şimdi olması lazım. Zip dosyasının içindekiler:

ProfileOptions
ProfileOptions_profile
Settings20190709023922
Squads20190706222754

Yine de değiştirmeden evvel siz kendi aynı isimlerle başlayan dosyalarınızı yedekleyin başka bir klasöre kopyalayın

edit: Olmuyormuş dolayısıyla link kaldırıldı.

Son düzenleme:
Konuyu düzenleyip dengeli, defansif, ultra defansif, ofansif, ultra ofansif olmak üzere 5 oyun düzenini dizilişler, 10 oyuncuya verilen değişik talimatlar, taktikler olmak üzere ilk mesaja ekledim. Tavsiyem önce kariyer dışı yani normal takımınızı düzenleyip bu taktiği yapın, sonra farklı takımlarla kariyer yaparken oradan kendi takımınızdan çekersiniz.

Origin ID
doclock4715
Çok teşekkürler gerçekten. Bir bir sorum olacaktı. Hani ayırmışsın ya böyle ultra defansif gibisinden biz bunları ayrı taktik olarak kaydetsek olur mu? mesela ben tüm maçı ultra defansifle oynamak istesem verim alabilir miyim? Şu fener transferleri bir halletsin başlıycaz fifaya 19 ucl kariyerine ailecek. Orda kullanıyorum zaten senin taktiklerini de :D Tekrardan teşekkür ederim :D

Origin ID
aCeylan11
Konuyu düzenleyip dengeli, defansif, ultra defansif, ofansif, ultra ofansif olmak üzere 5 oyun düzenini dizilişler, 10 oyuncuya verilen değişik talimatlar, taktikler olmak üzere ilk mesaja ekledim. Tavsiyem önce kariyer dışı yani normal takımınızı düzenleyip bu taktiği yapın, sonra farklı takımlarla kariyer yaparken oradan kendi takımınızdan çekersiniz.
çok teşekkür ederim hocam emeğine sağlık

Çok teşekkürler gerçekten. Bir bir sorum olacaktı. Hani ayırmışsın ya böyle ultra defansif gibisinden biz bunları ayrı taktik olarak kaydetsek olur mu? mesela ben tüm maçı ultra defansifle oynamak istesem verim alabilir miyim? Şu fener transferleri bir halletsin başlıycaz fifaya 19 ucl kariyerine ailecek. Orda kullanıyorum zaten senin taktiklerini de :D Tekrardan teşekkür ederim :D
Eyvallah. Bunları ben ayırmadım oyunun kendi içinde var :) Yani L2/LT tuşuna basıp defansif-ultra defansif-ofansif-ultra ofansif taktikleri ayarlayabiliyoruz. Tabii ki Semedo ve Alba gibi hem speedster hem de dayanıklılığı 85+ olan bekleriniz yoksa, kanat oyuncularından en az biri Dembélé gibi speedster değilse, 10 numara pozisyonunda Messi olmasa bile yine de yetenekli bir oyuncu yoksa maçın başında iki kere sol oka yani gamepaddeki tuşa basarak maçın başından sonuna dek ultra defansif ayarda oynayabilirsiniz. Ultra defansifte dikkat ederseniz bekler içeri çıkmıyor. Tam kontra oyun taktiği bu. Ancak bütün bu talimatları taktikten ayrı düşünmemek lazım. Taktik ayarlarının da belirttiğim gibi olması lazım yoksa tutarsızlık olur ve açıklar verip goller yersiniz

Origin ID
doclock4715
Tamamdır anladım şimdi. Emeğinize sağlık. Tekrardan teşekkür ederim. Hayırlo Ömürler Dilerim bu arada. ALLAHA emanet olun.
Edit : Bunlarla oynamak çok zevkli olucak umarııım.:):cool: