• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

FIFA19 Messi'ye seçkin zorlukta 60 gol attıran taktik

Katılım
13 Ara 2018
Mesajlar
45
Beğeniler
37
Yaş
27
#1
Arkadaşlar öncelikle güncellemeler gelene kadar çalışan ve beğenilen taktiğin mucidi kişi olarak önce ilgili konuya atıfta bulunayım:
https://www.fifabase.com/threads/seckin-modda-seckin-defans-yapma-mutlaka-deneyin.3424/

Şimdi de Messi'ye 55 maçta 60 gol attıran taktiğin kanıtını sunayım:
messi istatistik.JPG

Biliyorsunuz taktik işi meşakkatli bir iş. Ancak yeterince istek gelirse dar kadrolu ve alternatifsiz oyuncuları bulunan Barcelona'yı maç tekrar etmeden seçkin zorlukta hem lig hem de Şampiyonlar Ligi şampiyonu yapan taktiği paylaşırım. Bakalım kaç kişi istiyor. En az 10 kişi lazım (Normal-defansif-ultra defansif-ofansif-ultra ofansif olmak üzere toplamda 5 diziliş, taktik, ve her oyuncuya harfiyen uygulanması gereken talimatlar içeriyor)


messi istatistik.JPG

Düzenleme:
Gelelim taktiğe! Önce "yeni oyun planı" diyoruz
01.JPG Buradan taktiğimize bir isim verdikten sonra "dizilişler"i seçip "4-3-3 defansif" i seçiyoruz.
02.JPG
Daha sonra tekrar "kadro" sekmesine gelip PC veya XBox'a göre X, Playstation'a göre kare tuşuyla oyuncuların pozisyonlarını ayarlayarak sol ve sağ beki "kanat bek" yapıyoruz. Yani sol beki biraz öne çıkarıp "sol kanat bek" (slkb), sağ beki biraz öne çıkarıp "sağ kanat bek" (sğkb) yapıyoruz. "MO" yani merkez orta saha olan oyuncumuzu ise daha öne çıkarıp 10 numara yani merkez ofansif orta saha (MOO) yapmamız gerek. Bunun için santforumuzu en ileri taşıyıp ona yine santfor olarak rol vermemiz gerek. Onu en ileri noktaya taşıdıktan sonra "MO" olan oyuncumuzu daha ileri bir noktaya götürüp "MOO" yapabiliriz.

Gerekli değişiklikleri yapıp onayladıktan sonra tekrar "dizilişler" sekmesine gelip herkesin doğru rolde olup olmadığını kontrol ediyoruz:
03.JPG Bu aşamadan sonra ise "talimatlar" sekmesine atlayıp sırasıyla bütün oyunculara şu talimatları veriyoruz:

SĞKB: Atağa katıl, Agresif top kesme, Bindir
SĞMB: Ataklarda geride kal, Agresif top kesme
SLMB: Ataklarda geride kal, Agresif top kesme
SLKB: Atağa katıl, Agresif top kesme, TERS KOŞU (Bunu atlamayın önemli)

SĞDO (Busquets): Dengeli defans, Ataklarda geride kal, Agresif top kesme, MERKEZİ KAPAT
SLDO: Dengeli defans, İLERİ ÇIK, Agresif top kesme, KANATLARI KAPAT
MOO (Messi): İleride kal, Dengeli orta koşusu, Serbest dolaş, Ölçülü top kesme

SĞK: DEFANSA DÖN, Dengeli genişlik, Dengeli destek, Orta için ceza sahasına gir, Agresif top kesme
SLK: DEFANSA DÖN, Dengeli genişlik, Dengeli destek, Orta için ceza sahasına gir, Agresif top kesme
SNT: Göbekte kal, Arkaya koşu yap, Agresif top kesme, İleride kal

Ve "taktik" sekmesine gelip şu ayarları harfiyen yapın:
DEFANS
Defansif tarz: Top kaybından sonra pres
Genişlik: 5/10
Derinlik: 10/10

HÜCUM
Ofansif tarz: Hızlı oyun kur
Genişlik: 5/10
Ceza sahasına yüklen: 10/10
Köşe vuruşları: 3/5
Serbest vuruşlar: 2/5 (Bunu normalin bir altına düşürdüm çünkü eforlu oynadığımız için serbest vuruş dönüşü gol yemek istemeyiz)

Bu oyunla rakiplerinize karşı ikinci devreye muhtemelen önde gireceksiniz. Ancak çok eforlu bir oyun olduğu için beklerimiz yorulacak. Uzun fikstürde sık sık haftada 2 hatta 3 maç oynamak icap edeceği için beklerimizin bir sonraki maçta sahaya diri çıkması gerekiyor. Bunu temin etmek için devre arası iki bekinizi de muhakkak değiştirmenizi öneririm. Ancak Barcelona özelinde koşuşuyorsak mesela Jordi Alba'nın yedeği olmadığı için mecburen orada Vermaelen'i oynatacağız. Hem hızı hem de dayanıklılığı Alba'nın yanından bile geçmediği için defansif bir oyun sistemine dönüp kontra anlayışla oyuna devam etmemiz şart.
 
Son düzenleme:
Katılım
13 Ara 2018
Mesajlar
45
Beğeniler
37
Yaş
27
#9
Eyvallah arkadaşlar yarın sakin kafayla görsellerle de destekleyerek güzel ve detaylı bir anlatım yaparak güncelleyeceğim. Bu taktiği harfiyen bir kere ayarlayın kaydedin bayılacaksınız. Bayağı tek tek ayarlamanız gerekecek ama değecek. Takipte kalın
 
Katılım
13 Ara 2018
Mesajlar
45
Beğeniler
37
Yaş
27
#10
Arkadaşlar konuya gerekli düzenlemeyi yaptım. Taktiğin ikinci perdesini bir enerji topladıktan sonra anlatacağım yaza yaza yoruldum valla. Flood için pardon