• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

FIFA19 Messi'ye seçkin zorlukta 60 gol attıran taktik

Taktikler aşağı eklendi, hayrını görün!

Önce Messi'ye 55 maçta 60 gol attıran taktiğin kanıtını sunayım:
messi istatistik.JPG

DENGELİ diziliş: Önce sağ üstteki "4-3-3 defansif" i seçin, sonra oyuncuları az öteye beriye kaydırıp görseldeki rolleri verin (mesela stoperleri biraz geri çekerek öndeki ikiliye daha geri çekecek yer açın ve onları SLDO ve SĞDO yapın ve bekleri bek olarak bırakmayıp kanat bek yapın. MO'yu da MOO yapın)
dengeli.JPG
Dengeli talimatlar:
SĞKB (Semedo): Atağa katıl - Agresif top kesme - Bindir
SĞMB (Piqué): Ataklarda geride kal - Agresif top kesme
SLMB (Umtiti): Ataklarda geride kal - Agresif top kesme (aynısı)
SLKB (Alba): Atağa katıl - Agresif top kesme - Ters koşu
SĞDO (Busquets): Dengeli defans - Ataklarda geride kal - Agresif top kesme - Merkezi kapat
SLDO (Frenkie de Jong veya Vidal): Dengeli defans - İleri çık - Agresif top kesme - Kanatları kapat
MOO (Messi): İleride kal - Dengeli orta koşusu - Serbest dolaş - Ölçülü top kesme
SĞK (Dembélé): Defansa dön - Dengeli genişlik - Dengeli destek - Orta için ceza sahasına gir - Agresif top kesme
SLK (Coutinho): Defansa dön - Dengeli genişlik - Dengeli destek - Orta için ceza sahasına gir - Agresif top kesme (aynısı)
SNT (Suarez): Göbekte kal - Arkaya koşu yap - Agresif top kesme - İleride kal

Dengeli taktik:
Defansif tarz: Top kaybından sonra pres
Genişlik: 5/10
Derinlik: 10/10
Ofansif tarz: Hızlı oyun kur
Ceza sahasına yüklen: 10/10
Köşe vuruşları: 3/5
Serbest vuruşlar: 2/5

DEFANSİF diziliş: Dengeli olanın aynısını tekrar ayarlayın.

Defansif talimatlar:
SĞKB (Semedo): Dengeli atak - Agresif top kesme - Bindir
SLKB (Alba): Dengeli atak - Agresif top kesme - Ters koşu
SĞDO (Busquets): Dengeli defans - Ataklarda geride kal - Agresif top kesme - Merkezi kapat
SLDO (Frenkie de Jong veya Vidal): Dengeli defans - Ataklarda geride kal - Agresif top kesme - Kanatları kapat
MOO (Messi): İleride kal - Dengeli orta koşusu - Serbest dolaş - Ölçülü top kesme
SĞK (Dembélé): Defansa dön - Dengeli genişlik - Arkaya koşu yap - Orta için ceza sahasına gir - Agresif top kesme
SLK (Coutinho): Defansa dön - Dengeli genişlik - Arkaya koşu yap - Orta için ceza sahasına gir - Agresif top kesme (aynısı)
SNT (Suarez): Göbekte kal - Arkaya koşu yap - Agresif top kesme - Temel defans desteği

Defansif taktik:
Köşe vuruşları: 3/5
Serbest vuruşlar: 2/5

ULTRA DEFANSİF diziliş: Önce sağ üstteki "4-4-1-1 atak" ı seçin, sonra oyuncuları az öteye beriye kaydırıp görseldeki rolleri verin (orta sahanın ortasındaki ikilinin yine sağ ve sol defansif orta saha olması lazım)
ultra defansif.JPG

Ultra defansif talimatlar:
SĞB (Semedo): Ataklarda geride kal - Agresif top kesme - Bindir
SLB (Alba): Ataklarda geride kal - Agresif top kesme - Ters koşu
SĞO (Dembélé): Defansa dön - Dengeli genişlik - Arkaya koşu yap - Orta için ceza sahasına gir - Agresif top kesme
SLDO (Frenkie de Jong veya Vidal): Dengeli defans - Ataklarda geride kal - Agresif top kesme - Merkezi kapat (aynısı)
SLO (Coutinho): Defansa dön - Dengeli genişlik - Arkaya koşu yap - Orta için ceza sahasına gir - Agresif top kesme (aynısı)
OF (Messi): Dengeli genişlik - Gizli santrfor - Ölçülü top kesme - İleride kal
SNT (Suarez): Dengeli genişlik - Arkaya koşu yap - Agresif top kesme - Temel defans desteği

Ultra defansif taktik:
Köşe vuruşları: 2/5
Serbest vuruşlar: 1/5

OFANSİF diziliş: Dengeli olanın aynısını tekrar ayarlayın.

Ofansif talimatlar:
SĞMB (Piqué): Atağa katıl - Agresif top kesme
SLMB (Umtiti): Ataklarda geride kal - Agresif top kesme
SĞDO (Busquets): Dengeli defans - Dengeli atak - Agresif top kesme - Merkezi kapat
SLDO (Frenkie de Jong veya Vidal): Dengeli defans - İleri çık - Agresif top kesme - Kanatları kapat
SĞK (Dembélé): Temel defans testeği - Serbest dolaş - Dengeli destek - Orta için ceza sahasına gir - Agresif top kesme
SLK (Coutinho): Temel defans testeği - Serbest dolaş - Dengeli destek - Orta için ceza sahasına gir - Agresif top kesme (aynısı)
SNT (Suarez): Göbekte kal - Arkaya koşu yap - Agresif top kesme - İleride kal

Ofansif taktik:
Köşe vuruşları: 4/5
Serbest vuruşlar: 3/5

ULTRA OFANSİF diziliş: Önce sağ üstteki "4-2-4" ü seçin, sonra oyuncuları az öteye beriye kaydırıp görseldeki rolleri verin (orta sahadaki ikilinin geriye çekilip defansif orta saha ve beklerin ileri taşınıp kanat bek olarak ayarlanması lazım)
ultra ofansif.JPG

Ultra ofansif talimatlar:
SĞMB (Piqué): Santfor oyna - Agresif top kesme
SLMB (Umtiti): Ataklarda geride kal - Agresif top kesme
SĞDO (Busquets): Dengeli defans - Dengeli atak - Agresif top kesme - Merkezi kapat
SĞK (Dembélé): Temel defans testeği - Serbest dolaş - Dengeli destek - Orta için ceza sahasına gir - Agresif top kesme
SĞS (Messi): Dengeli genişlik - Gizli santrfor - Ölçülü top kesme - İleride kal
SLS: (Suarez): Göbekte kal - Arkaya koşu yap - Agresif top kesme - Temel defans desteği
SLK (Coutinho): Temel defans testeği - Serbest dolaş - Dengeli destek - Orta için ceza sahasına gir - Agresif top kesme (aynısı)

Ultra ofansif taktik:
Defansif tarz: Sürekli baskı
Ofansif tarz: Uzun top
Köşe vuruşları: 5/5
Serbest vuruşlar: 4/5

Son düzenleme:
Eyvallah arkadaşlar yarın sakin kafayla görsellerle de destekleyerek güzel ve detaylı bir anlatım yaparak güncelleyeceğim. Bu taktiği harfiyen bir kere ayarlayın kaydedin bayılacaksınız. Bayağı tek tek ayarlamanız gerekecek ama değecek. Takipte kalın

Arkadaşlar konuya gerekli düzenlemeyi yaptım. Taktiğin ikinci perdesini bir enerji topladıktan sonra anlatacağım yaza yaza yoruldum valla. Flood için pardon

Busquets'i oynatmak zorunda mıyım? Ben De Jong'u oynatmak istiyodum Rakitic ile birlikte.

Arkadaşlar fark ettim ki hem normal hem ofansif hem ultra ofansif hem defansif hem ultra defansif olmak üzere 5 taktiği tek tek oyunculara verilen talimatlarla rollerle ve takım taktikleriyle beraber anlatmak sayfalarca sürecek bir iş. Onun yerine ben benim kadro dosyamı size atayım. Kariyer moduna girip Galatasaray'ın kadrosundan onu oynadığınız takıma çekersiniz "takım kadroları" kısmından

Dettlaff*

Aktif Üye
Arkadaşlar fark ettim ki hem normal hem ofansif hem ultra ofansif hem defansif hem ultra defansif olmak üzere 5 taktiği tek tek oyunculara verilen talimatlarla rollerle ve takım taktikleriyle beraber anlatmak sayfalarca sürecek bir iş. Onun yerine ben benim kadro dosyamı size atayım. Kariyer moduna girip Galatasaray'ın kadrosundan onu oynadığınız takıma çekersiniz "takım kadroları" kısmından
En mantıklısı.

bende tek maçta 55 60 gol attın sandım o nasıl oluyo diyecektim herhangi bir taktikle herhangi bir kaliteli forvetle daha fazla gol atıyorum da hiç anormal bir durum olduğunu farketmemiştim mesela ronaldo ile 55 maçta 100 den fazla gol bulurum sanırım seçkinde premier ligde iki maç yaptım biraz önce ronaldo ile 7 gol attım

Son düzenleme:
Origin ID
doclock4715
Banada Atar mısın Lütfen. Emeklerin için çok teşekkür ederiiim :D

Bir süredir pcye erişimim yoktu ve hazır olun kariyerdeki taktiği şu anda normal Barça'ya kopyalıyorum hazır olunca atacağım arkadaşlar. Bittiği gibi atacağım tetikte kalın

Taktik burada:
http://www.mediafire.com/file/5s5dpqta8atum56/barça+taktik.zip

Sonunda o kadar uğraşa umarım değmiştir. Flood için özür. Nasıl yükleyeceğini bilmeyenler ilk mesaja baksınlar. Gerekli bilgiyi verecek şekilde düzenledim