• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Kıyamet yaklaşıyor mu ? Uyarılıyoruz.. Yorumlarınız?

baranbaba

Aktif Üye
Katılım
5 May 2018
Mesajlar
175
Beğeniler
67
Yaş
33
Origin ID
fifa 18
#5
Beyler yanlış analamayın ama kimse kıyametin ne zaman kopacağını bilemez bunun için boşo boşuna sitedekileri korkutmayın
 
Katılım
18 Ara 2017
Mesajlar
133
Beğeniler
49
#6
Kimse bilemez ama Kuran da bunun ile ilgili ayetler var yani kıyamet yaklaştığı zamanı belirten ayetler var mesela toplu ölümler artacak, güneşin batıdan doğması, doğa olaylarının artması gibi.
 
Katılım
22 Eyl 2019
Mesajlar
342
Beğeniler
561
#7
Bu tarz konulara inanmıyorum. Kıyamet elbet bir gün gelecek bu kaçınılmaz ama manyetik kutbun Kanada'dan Sibirya'ya doğru kayması yıllardır süregelen bir şey. Hatta hiç unutmam, Barış Özcan bununla ilgili bir video çekmişti yaklaşık 1 yıl önce. Kısacası öyle videoda yazdığı gibi bilim dünyası şokta falan değil. Bu tarz içerik üreticilerine inanmayın, itibar etmeyin. Hepsi tamamen insanları manipüle etmeye çalışıyor.

İnsan ırkını bir kanser hücresi gibi düşünebiliriz. Yayılan ve dokulara zarar veren bir kanser hücresi gibi. İnsan ırkı da Dünya gezegeni için gerçekten öyle bir hâl aldı. Kontrolsüz nüfus artışı var ve bulunduğumuz her yere zarar veriyoruz. Tabiat ise bizi gezegenden atmak için her şeyi yapıyor.

Tarih boyunca nüfusun kontrolsüz arttığı bu tarz dönemlerde hep yeni bir hastalık ortaya çıkmıştır, çok fazla sivil kaybın olduğu savaşlar başlamıştır, Tsunami, deprem gibi doğal afetler meydana gelmiştir. Bunların hepsi tekrarlanmakta bu yıl. Yangın, virüs, deprem, siyasi gerginlik... Doğayı yine sinirlendirdik ve bu sefer biraz ciddi gibi. Kıyamet yakın ama bunu dine bağlamamamız lazım. Çünkü hem İslam'a hem de diğer ilahi dinlere göre henüz bazı alametler gerçekleşmedi.

Ancak bu kontrolsüz nüfus artışı ve kanser benzetmesi gerçekten sonumuz olacak.
 
Son düzenleme:

cuhaismail

Site Yöneticisi
Yönetici
Katılım
30 Eyl 2017
Mesajlar
2,308
Beğeniler
5,244
#8
Arkadaşlar manyetik alan ile ilgili değişimler ya da ''hızlı değişimler'' aslında yeni bir şey değil örneğin Barış Özcan (çok severim kendisini) henüz bir yıl önce bile bu durumdan bahsetmişti aslında manyetik alanın değişmesi güneşin yönünü ya da dünyanın dönüş yönünü değiştirmez, değiştiremez bu daha çok içsel bir çekim gücüdür, değişen pusula olacaktır tabii doğaya ne gibi etkileri olur bunu bilemeyiz fakat bu işi başka gezegenleri inceleyerek biraz daha yakından tanıyabiliriz... :)

 
Katılım
17 Eyl 2019
Mesajlar
36
Beğeniler
28
#9
Kıyameti düşünmek yerine bizi yaratan (Allah'ın) Kuran'da bizlere verdiği öğütler ışığında bizden istediklerini yapmaya çalıştığımız zaman pek de başka bir şey düşünmemiz gerekmiyor. Önemli olan her an ölecek gibi yaşayıp yaradan'ın seveceği şeyler yapmak ki yaradanın seveceği şeyleri yaptıktan sonra kıyamet gelse nolur gelmese banane.
 
Son düzenleme: