• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

FIFA19 Kariyer de gerçekçilik

Fifa 19 da kariyer modu oynarken türk ligi'nde yabancı sınırlaması,transfer yasağı gibi gerçekte olan şeyleri uygulayanlar var mı ? Biraz çılgınca ama böyle daha çok sarıyor gibi :):)

ben 2. lig olmadan o ligde oynayamıyorum sarmıyor hollanda ligi türkiye ligi 2. ligleri olsa daha zevkli olur ayrıca senin dediğin şeyi fifa 18 için yazmıştım nasıl daha eğelenceli hale gelir diye bir sürü sey bulmuştuk istersen atabilirim oyle daha zevkli oluyor

cuhaismail

Site Yöneticisi
Yönetici
Bende çok önceleri sitede bir dosttan aldığım tavsiye üzerine İngiltere'nin 4 ligine birden kalitesine göre tüm kulüplerden karma yapıyorum, gerçekçilik arayışım yok, UEFA turnuvaları da niteliksiz kalıyor fakat lig çok keyifli oluyor, 4.lig'ten takım alıp mücedele vermeni tavsiye ederim. :)

Her sene gıdada sadece Galatasaraylı kariyer yaptım.artik değişiklik vakti geldi :D deneyeceğim 4.ligten takımla oynamayi

Efendim, insan menajerlik oyunlarına ve oynadığı oyunlarda gerçekçiliği ön planda tutmaya sevdalı olunca FIFA’nın kariyer modu acayip sığ geliyor. E, böyle olunca tek seçenek kolları sıvayıp eksik bırakılan yerleri kendimiz doldurmak oluyor. Aşağıda sıralayacağım kurallar ile FIFA kariyerinizi neredeyse bir menajerlik oyunu kadar detaylı hale getirebilirsiniz. Olabildiğince tabii... İsterseniz kuralları değiştirebilir, esnetebilir ya da geliştirebilirsiniz. Fakat uzun soluklu ve gerçekçi bir kariyer istiyorsanız bu kurallara uyun derim.
Not: Bu kuralların çoğu Cutzy isimli bir YouTuber tarafından oluşturulmuştur ve denge ayarları İngiltere ligleri baz alınarak hazırlanmıştır.
  • Premier League: Birinci seviye
  • İngiltere ikinci ligi/Football League Championship: İkinci seviye
  • İngiltere üçüncü ligi/EFL League One: Üçüncü seviye
  • İngiltere dördüncü ligi/EFL League Two: Dördüncü seviye
Başlangıç
Takımınızı seçtikten sonra ilk olarak yönetimin isteklerine bakın. Yönetimin tüm beklentileri karşılanmak zorundadır. Bunun için bazen en iyi oyuncunuzu satmanız gerekebilir. Zaten bu kariyeri güzel kılan şey de yapmak zorunda kalacaklarınızdır.
Altyapı ve Gözlemciler
  • Dördüncü seviye takımları 81 ve üstü potansiyele sahip oyuncuları alamazlar.
  • Üçüncü seviye takımları 86 ve üstü potansiyele sahip oyuncuları alamazlar.
  • İkinci seviye takımları 91 ve üstü potansiyele sahip oyuncuları alamazlar.
  • Birinci seviye takımları için potansiyel sınırlaması yoktur.
  • Gözlemci raporlarından takımınız için izin verilen oyuncuların hepsini altyapıya dahil edin. Diğerlerini, yani size izin verilmeyenleri geri çevirmeyin!
  • Altyapıya dahil ettiğiniz oyuncu sayısı 5’ten az ise içlerinden birini rastgele seçip takıma katın.
  • Altyapıya dahil ettiğiniz oyuncu sayısı 5-7 ise gözlemci raporuna dönün ve size izin verilmeyen, yüksek potansiyelli bir oyuncuyu altyapıya katın. Daha sonra altyapıdan rastgele bir oyuncu seçip takıma katın. Geri kalanları gönderin.
  • Altyapıya dahil ettiğiniz oyuncu sayısı 8’den fazlaysa gözlemci raporuna dönün ve size izin verilmeyen, yüksek potansiyelli bir oyuncuyu altyapıya katın. Daha sonra altyapıdan rastgele iki oyuncu seçip takıma katın. Geri kalanları gönderin.
  • Rastgele seçim için telefon ya da bilgisayarınıza Number Generator gibi bir program indirin, olmadı zar atın.
  • Menajer görevi yüzünden bir ya da daha fazla oyuncuyu altyapıda tutmak zorunda kalırsanız onları bu hesaplamalardan ayrı tutun.
  • Gözlemciler her sezon başında sadece birer yıldız geliştirilebilirler. Mesela gözlemciniz tecrübe ve karar verme konusunda ikişer yıldıza sahip diyelim. Yeni sezona başlarken daha iyi bir gözlemci isterseniz var olanın birer yıldız daha iyisini alabilirsiniz.
Transfer
  • Eğer teklifi yapan sizden daha alt ligde olan bir takımsa, transfer teklifi oyuncunun değerine eşitse ya da daha altındaysa direkt olarak geri çevirme hakkınız var.
  • Her oyuncunuzun takımda kalmasını ve ayrılmasını belirleyen olasılıklar(değerler) var.
  • Oyuncunuzun takımda kalmasını belirleyen değer = Oyuncuya verdiğiniz maaşın binler hanesindeki rakamların toplamı + oyuncu performansının üçle çarpımı. Mesela Ali diye bir oyuncunuz var. Kendisi 15.000 € maaş alıyor ve maç performansı 7.10. Ali’nin takımda kalmasını belirleyen değer: 6 + 21 =27
  • Oyuncunun ayrılmasını belirleyen değer ise:
  • Dördüncü ve üçüncü seviyede oyuncu değeri ve transfer teklifi arasındaki her 10.000 için 1
  • İkinci seviyede oyuncu değeri ve transfer teklifi arasındaki her 100.000 için 1
  • Birinci seviyede oyuncu değeri ve transfer teklifi arasındaki her 1.000.000 için 1
  • Buna göre: Birinci ligdesiniz ve Ali’nin değeri 3.000.000 diyelim. Ali’ye 5.000.000’luk bir teklif geldiğinde takımda kalma olasılığı 27, takımdan ayrılma olasılığı ise 2 (Yani toplam 29). Number Generator’ı kullanıp 1 ile 29 arasında rastgele bir numara isteyin. Gelen numara 27 ve altındaysa Ali kalır, 28 ya da 29 ise gider.
  • Birinci seviye takımlarında yönetim sizden şampiyonluk ya da Şampiyonlar Ligi’ne gitmenizi beklemiyorsa oyuncunun ayrılma olasılığına +1 eklenir.
  • Diğer seviye takımları için yönetim sizden bir üst lige yükselmenizi beklemiyorsa oyuncunun ayrılma olasılığına +1 eklenir.
  • Alt lig takımıysanız ve teklif bir üst ligden yapılıyorsa yönetimin isteğine bakılmadan oyuncunun ayrılma olasılığına +2 eklenir.
  • Yönetim sizden şampiyonluk ya da Şampiyonlar Ligi’ne gitmenizi beklemiyorsa, hangi ligde ve seviyede olduğunuza bakılmadan gol kralı ve asist kralı olan oyuncularınızın ayrılık olasılığına +2 eklenir.
  • Eğer sonuç oyuncunuzun gitmesi yönündeyse ufak bir pazarlık yapıp orijinal teklifi biraz yükseltmelerini isteyebilirsiniz. Fakat unutmayın, ayrılık kararı bir kere çıktı mı o oyuncu kesinlikle satılmalıdır. Yani teklifi arttırdım vazgeçtiler, ben ne yapayım deyip kıvırmak yok.
  • Oyuncu ile kontrat imzalarken onun istediği rakamı vermek zorundasınız. Böylece oyuncunun takımda kalma değerini yükseltmek için yüksek değerli kontratların önüne geçilir. (50.000 isteyen oyuncuya 59.000 verip kalma değerini 5 yerine 14 yapmak gibi)
  • Bazen oyuncuyu takıma katmak için daha fazla para vermek gerekebilir (50.000 isteyene 60/70.000 vermek). Biraz önceki örnekteki gibi sistemi suistimal etmediğiniz sürece bunu yapabilirsiniz.
  • Dördüncü ve üçüncü seviye takımları sadece kendi ülkeleri ve komşu ülkelerden oyuncu alabilirler.
  • İkinci seviye takımları tüm Avrupa’dan (ya da bulundukları kıtadan) oyuncu alabilirler.
  • Birinci seviye takımları için herhangi bir sınırlama yok.
  • Satın alınacak ya da kiralanacak oyuncular oyun içinde, gözlemciler tarafından bulunmalıdır. Yani internetten bakıp oyuncu bulmak yok. (Bu konuda bir iki istisna yapabilirsiniz)
Finansal Fair Play
  • Bir transfer döneminde başlangıç maaş bütçenizin %60’ı ya da daha fazlasını tek bir oyuncuya verirseniz bir sene boyunca oyuncu satabilirsiniz ama alamazsınız. Bu ceza, bahsi geçen transferin gerçekleştiği transfer döneminin bitimi ile başlar.
  • Bir transfer döneminde 3 oyuncuyu kontrat bitiminde ücretsiz olarak takıma katarsanız bir sene boyunca oyuncu satın alamazsınız. Sadece gerekli olduğu durumda, emekli olan ya da satılan kalecinin yerine yeni bir kaleci alabilirsiniz (Kaleci sayısını 3’te tutmak için). Bu ceza oyuncuların takıma katılması ile başlar.
  • Bir transfer döneminde 4 ya da daha fazla oyuncuyu kontrat bitiminde ücretsiz olarak takıma katarsanız iki sene boyunca oyuncu satın alamazsınız. Sadece gerekli olduğu durumda, emekli olan ya da satılan kalecinin yerine yeni bir kaleci alabilirsiniz (Kaleci sayısını 3’te tutmak için). Bu ceza oyuncuların takıma katılması ile başlar.
Buradan bakıp uygulayabilirsiniz ben her sene yapıyorum çok daha eğlenceli oluyor

Origin ID
casselblack
arkadaş oyuncu satmasan zaten mağaza gelirleri kulubü kendisi taşıyor bu ne saçmalıktır transferler desen öyle istersen erzurumspor ile messiye teklif getir adam okeyliyor iyice cılkı çıktı kariyer modun(Not:Erzurumsporu kötülemek amaçlı değildir amaç aradaki uçurumu örneklemek)

KTFootballer

Moderatör
Yönetici
Origin ID
KTFootballer ve SchakalBABA
Bende çok önceleri sitede bir dosttan aldığım tavsiye üzerine İngiltere'nin 4 ligine birden kalitesine göre tüm kulüplerden karma yapıyorum, gerçekçilik arayışım yok, UEFA turnuvaları da niteliksiz kalıyor fakat lig çok keyifli oluyor, 4.lig'ten takım alıp mücedele vermeni tavsiye ederim. :)
Hocam bu arada 4.ligden premier lige çıkınca formadaki fontlar vs. değişiyor.
-Eski oyunlarda değişmiyordu :)
Bu da oyunu daha güzel yapmış.

KTFootballer

Moderatör
Yönetici
Origin ID
KTFootballer ve SchakalBABA
arkadaş oyuncu satmasan zaten mağaza gelirleri kulubü kendisi taşıyor bu ne saçmalıktır transferler desen öyle istersen erzurumspor ile messiye teklif getir adam okeyliyor iyice cılkı çıktı kariyer modun(Not:Erzurumsporu kötülemek amaçlı değildir amaç aradaki uçurumu örneklemek)
Sonuçta parayı veren düdüğü çalar dünyasında yaşıyoruz.

Baros15

Yeni Üye
Fifa 19 kariyerde herhangi bir gerçekçilik yok. Tamamen eğlence amaclı. Senelerdir de bir yenilik getirmediler. Milyonlarca doların karşılığında aynı şeyi önümüze sunuyorlar biz de bayıla bayıla oynuyoruz.

Origin ID
ibo2626es
kural gibi birşeyler istiyorsanız SM19 gibi oyunları öneririm kural olaylarında menejerlik oyunları sınır tanımaz oynanış bakımından fifa ve pes diyorum.