• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

FIFA18 FrostyEditor Yardımlaşma ve Bilgi Paylaşımı Konusu

cuhaismail

Site Yöneticisi
Yönetici
Arkadaşlar, konuyu program kurulumu ile ilgili hatalardan ziyade kullanımı ile ilgili rehber olabilecek yorumları yazabilelim diye açtım. Program ile ilgili bildiğiniz yerli-yabancı bütün videoları atabilir, bilgi paylaşabilirsiniz iyi forumlar. :)

halilyc

Site Yöneticisi
Yönetici
Origin ID
halilyce
bugün 35 dakika video çektim anlatım için ama sesi açmayı unutmuşum :D Neyse kısmet yarına, öğrenmeniz gereken herşeyi tek tek açıklayacağım inşallah :)

cuhaismail

Site Yöneticisi
Yönetici
bugün 35 dakika video çektim anlatım için ama sesi açmayı unutmuşum :D Neyse kısmet yarına, öğrenmeniz gereken herşeyi tek tek açıklayacağım inşallah :)
Helal başkan adamsın adam ! Bende henüz kurcalamaya başladım, ilk olarak Veltins Arena'nın ''Mavi-Beyaz'' kale ağlarını sarı kırmızı yapmak istiyorum, videoyu sabırsızlıkla beklemekteyim. :))

cuhaismail

Site Yöneticisi
Yönetici
Ve yaklaşık yarım saatlik bir kurcalama, tanıma ve keşif çabamın ardından ilk denememi başarı ile tamamlamış bulunmaktayım ! :) Schalke 04'ün stadyumu olan Veltins-Arena'nın mavi-beyaz renkteki kale ağlarını tıpkı Türk Telekom Stadyumunda olduğu gibi sarı-kırmızıya boyadım, tez zamanda ufak tefek tonlamalar yapıp yayınlarım inşallah... :)

Edit: Hatta düzenleme yapmayı beklemeye gerek yok buyrun link; https://yadi.sk/d/JJXzN_nl3PTr5D imkanı olan arkadaşlar denesin bakalım işe yarayacak mı görelim... :) Ayrıca dosyalarınızı yedeklemeyi unutmayın. (Windows'u Türkçe kullanan arkadaşlar, ModData klasörü içindeki Patch ile orijinal Patch'i değiştirmeden oyunda yamayı göremezler.)
Kale Ağları 1.png Kale Ağları 2.png

Origin ID
yucel6565
Ve yaklaşık yarım saatlik bir kurcalama, tanıma ve keşif çabamın ardından ilk denememi başarı ile tamamlamış bulunmaktayım ! :) Schalke 04'ün stadyumu olan Veltins-Arena'nın mavi-beyaz renkteki kale ağlarını tıpkı Türk Telekom Stadyumunda olduğu gibi sarı-kırmızıya boyadım, tez zamanda ufak tefek tonlamalar yapıp yayınlarım inşallah... :)

Edit: Hatta düzenleme yapmayı beklemeye gerek yok buyrun link; https://yadi.sk/d/JJXzN_nl3PTr5D imkanı olan arkadaşlar denesin bakalım işe yarayacak mı görelim... :) Ayrıca dosyalarınızı yedeklemeyi unutmayın. (Windows'u Türkçe kullanan arkadaşlar, ModData klasörü içindeki Patch ile orijinal Patch'i değiştirmeden oyunda yamayı göremezler.)
Ekli dosyayı görüntüle 318 Ekli dosyayı görüntüle 319
Galatasaray Sanderson Parkı kullanıyor oyunda ona yapma şansın yokmuydu abi :)

Sprint

Tanınan Üye
Tam olarak hangi yamaları yapabiliyoruz ? Mesela model dosyalarıyla oynayabilecek miyiz ? Yüz yapabilecek miyiz şuan için ?

reqoda

Moderatör
Yönetici
Origin ID
Reqoda
Tam olarak hangi yamaları yapabiliyoruz ? Mesela model dosyalarıyla oynayabilecek miyiz ? Yüz yapabilecek miyiz şuan için ?
Maalesef şuanlık model aktaramıyoruz sadece export. Belki eski oyunlara dönük yama yapılırsa büyük iş görür :)

reqoda

Moderatör
Yönetici
Origin ID
Reqoda

cuhaismail

Site Yöneticisi
Yönetici
Galatasaray Sanderson Parkı kullanıyor oyunda ona yapma şansın yokmuydu abi :)
Senderson Park beyaz kale ağı kullanıyor, onu değiştirirsem oyundaki çoğu stadyum sarı kırmızı kale ağları kullanmak durumunda kalır, Cheat Table aracılığı ile Schalke'nin stadyumunu seçip oradan mevcut yamadan faydalanarak oynayabilirsin, hem Veltins-Arena ile Türk Telekom Stadyumu ortak yapıya sahiptir. :)

beyler elinde face ve hair asagıdakı dosyalardan açık halde olan varsa konuya bi atabilr mi? fifa 16 sildim bu frostyle bişeyler denicem
oyunda default olan olursa ıyı olur emre mor vs gibi

Ekli dosyalar

ardaeminzevkliler

Site Yöneticisi
Yönetici
Origin ID
3535GTS
muhteşem bir anlatım emeğine yüreğine sağlık Halilcim birtanesin Allah razı olsun abim

ardaeminzevkliler

Site Yöneticisi
Yönetici
Origin ID
3535GTS
ne yapmak istediğini az çok anladım ancak bence o yapacağın şey olmayacaktır çünkü default yüzler ortak kullanılıyor oyunda bildiğim kadarıyla, yani sen emre mor un texture düzenlemesini yapıp eklediğinde, emre mor yüzü bir çok default yüzde görünecektir yani bir çok oyuncuda emre mor yüzü görünecektir, ama yanılıyor da olabilirim yine de denemende fayda var ;)

ne yapmak istediğini az çok anladım ancak bence o yapacağın şey olmayacaktır çünkü default yüzler ortak kullanılıyor oyunda bildiğim kadarıyla, yani sen emre mor un texture düzenlemesini yapıp eklediğinde, emre mor yüzü bir çok default yüzde görünecektir yani bir çok oyuncuda emre mor yüzü görünecektir, ama yanılıyor da olabilirim yine de denemende fayda var ;)
denemeden göremeyiz fakat dosyaları bır türlü bulamıyorum fifa 16 olmadıgı için cm16dan açıp ordanda alamıyorum

cuhaismail

Site Yöneticisi
Yönetici
Arkadaşlar herkese merhaba ! Bildiğiniz üzere Galatasaray iç saha maçlarında genelde beyaz şort giymeyi tercih ediyor, bende bu bağlamda deplasman formasının şortunu iç saha formasına ekledim, ayrıca kale ağlarını da tekrar daha doğru renklendirerek oyuna ekledim, şimdilik yayınlamayacağım çünkü zaten oyuna aktaramazsınız, zaten zor bir durum da yok bizzat yapabileceğiniz bir çalışma, görseller ile oyunda nasıl durduğuna bir bakın derim. :)
Forma ve Ağlar.png Gomis.png