• Fifabase Twitter Hesabını Halen Takip Etmediniz mi ?

Twitter hesabımızı oldukça aktif kullanmaya başladık, sizlerde son gelişmelerden ve çıkan yamalardan haberdar olmak isterseniz bekleriz :)

Resmi hesabımız : https://twitter.com/fifabasetr

FIFABasé | DİZİ-FİLM ÖNERİ ALANI

NeymarDaSilva

Aktif Üye
Netflix dizileri önerirmisiniz?
Bilinmedik? Çabuk sıkılıyorum malesef. Buda benim hatam. :) Bırakamacagım bir dizi önerirsiniz.Fifabaseye güveniyorum.:D
Teşekkürler.

EgeOncel

Tanınan Üye
Prison Break hiç izlememiş olan varsa şiddetle öneririm. Özellikle 1.sezonu, ben başlayınca bir oturuşta neredeyse tüm sezonu bitirmiştim. (Ama Türkçe dublaj izleyecekseniz Netflix'ten seyretmeyin, tekrardan dublaj yapmışlar berbat olmuş.)

Miraç Eren

Aktif Üye
Origin ID
mirac123456
Gizem ve bilim-kurgu türünde bir dizi Dark. Bu türleri seviyorsan beğenirsin. Yalnız olaylar çok iç içe giriyor, dikkatli izlemen lazım eğer izleyeceksen. (detaylarını söylemiyorum spoiler olmasın diye.)
Sağlam kafa lazım yani. Tamamdır hocam eyvallah.

Onur.G

Site Yöneticisi
Yönetici

NeymarDaSilva

Aktif Üye
Ben de ıce fantasy önererek not bırakayım.
Aslında ben sevdim.
Sadece sıkılmasam bir oturupda bitiririm.:D

Mr.poopyboothole

Tanınan Üye
Breaking Bad izleyenlerin kesinlikle izlemesi gereken bir dizi önereceğim:

Better Call Saul

Bu isim size bir yerden tanıdık geliyor mu? Evet, Breaking Bad'deki avukatımız Saul Goodman'ın bürosunun ismi. Dizinin isminden de anlayacağınız kadarıyla dizinin konusu suçluların avukatlığını yapan, pis işlerle uğraşmayı seven, ilginç bir kişiliğe sahip Saul Goodman'ın nasıl Saul Goodman olduğunu anlatıyor. Dizide Mike, Gustavo, Krazy8, Lydia, Tuco, Salamanca gibi Breaking Bad'den tanıdığımız isimler de var. Aslında Breaking Bad'de izlediğimiz tüm olayların geçmişini bu dizide öğreniyoruz. Dizi genel hatlarıyla Breaking Bad kadar aksiyona sahip değil, daha yavaş bir temposu var ve teması gereğiyle avukatlık, dava vb. konular üzerinde daha çok duruyor. Dizinin ana odağı Saul Goodman olduğu için hikaye onun üzerinden anlatılıyor.

Açıkçası Breaking Bad'deki yüksek tempoyu sevenler bu dizide o tempoyu bulamayacaklar ancak emin olun hikaye anlatımı o kadar iyi ki. Zaten Breaking Bad'i yöneten arkadaş yönetiyor, olaylar aynı yerde geçiyor. Bu nedenle Breaking Bad'den aşağı kalır bir yanı yok ama dediğim gibi daha ağır bir temposu var. Hikaye ön planda.

SyzGy

Aktif Üye
Green Street Hooligans 1-2
Okola Football
The Guvnors
ULTRAS
The Damned United

Bir futbol severin, taraftarın izlemesi gereken filmlerden :)
Green street hooligans çok mükemmel film insanı west ham united sempatizanı yapıyor ama sadece 1. flimini izlemenizi öneririm, 2. si flimi uzatmak için yapılmış birinci filminden alakasız kişiler var genel olarak hapishane kavgaları falan beni sarmadı açıkçası çok saçma olmuş, bir de üçüncü filmi var o da ayrı bir fiyasko izlemeye değmez ama birinci filmi bir futbol severin izlemesi gereken bir film olduğunu düşünüyorum :)

baranbaba

Aktif Üye
Origin ID
fifa 18
the walking dead

izlemek istiyorsan linkini özelden atabilirim çünkü her yerde telif nedeniyle kaldırılmış birde türkçe altyazılı

Son düzenleme:

Meric

Aktif Üye
Son zamanlarda FOX'un Öğretmen dizisini izliyorum. İlker Kaleli farkı olsa gerek. Oyunculuğu çok farklı bir seviyede.
sanki La casa de papel den esinlenilmiş senaryosu kısıtlı fantastik bi kurgusu var. Yinede izlettirip dikkat çekici.

hamzasazoglu

ᕼᔕI EᗪITIOᑎ
Yönetici
Origin ID
HSIReaLy
Ben başlıyorum;
ŞAMPİYON (DİZİ) - TRT1; Başladığı günden beri full izliyorum. Kesinlikle bir saniye bile sıkılmayacağınız bir dizi. Kesinlikle pişman olmazsınız.. :)

Yasinakbulut

Tanınan Üye
Origin ID
akbulutyasin
Eğer yabancı dizi önerisi de serbestse kesinlikle ilk izlemeniz gereken dizi Breaking Bad İlk bölümde falan keyif almayabilirsiniz fakat bir kaç bölüm sonra kendinizi bi kaptırırsınız zamanın nasıl geçtiğini anlamazsınız :)

d7blhq6-cd34fe6c-40b1-4b40-a7ce-058fd26f4f93.jpg

scorpionn82

Aktif Üye
la casa de papel
dark
walking dead
narcos
breaking bad
strange things
ozark
vis a vis hapisane dizzisi
tepedeki ev korku
aklima bunlar geldi

hayrisinan

Üye
Reyting bizlerin belirlediği bir kıstas değil. Bizim evlerimizde izlediğimiz anlar reytinge katkı sağlamıyor diye biliyorum. Reyting aleti diye bir alet var. O aleti belirli bir ücret karşılığında önceden secilmiş kişilerin evlerine bağlanıyor. O kişilerin izledikleri programlar reytingi belirliyor. sanırım 1500-2000 aile aylık kazanç karşılığı tv lerine cihazı bağlatıyor. ama iş onunla bitmiyor. Eğer tv izliyorsa 10 dakikada bir ekrana bir uyarı geliyor o uyarıyı kumandadan kapatmak zorunda. Onuda sırf tv yi acıyor ama izliyor mu yoksa izlemiyor mu diye önlem almak için yapıyorlar diye biliyorum.

cuhaismail

Site Yöneticisi
Yönetici
Ben yerli dizilerden bir Ezel bilirim bir de Leyla ile Mecnun...
Yabancı olarak da tarzına göre tavsiye edebilirim... :)

hamzasazoglu

ᕼᔕI EᗪITIOᑎ
Yönetici
Origin ID
HSIReaLy
Reyting bizlerin belirlediği bir kıstas değil. Bizim evlerimizde izlediğimiz anlar reytinge katkı sağlamıyor diye biliyorum. Reyting aleti diye bir alet var. O aleti belirli bir ücret karşılığında önceden secilmiş kişilerin evlerine bağlanıyor. O kişilerin izledikleri programlar reytingi belirliyor. sanırım 1500-2000 aile aylık kazanç karşılığı tv lerine cihazı bağlatıyor. ama iş onunla bitmiyor. Eğer tv izliyorsa 10 dakikada bir ekrana bir uyarı geliyor o uyarıyı kumandadan kapatmak zorunda. Onuda sırf tv yi acıyor ama izliyor mu yoksa izlemiyor mu diye önlem almak için yapıyorlar diye biliyorum.
Benim bahsettiğim reyting baya önemli sanırım. :D Çünkü ben de reytingler ne kadar iyi olursa dizi ömrünün o kadar uzun olacağını biliyorum. :)