• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Fifa 2020 ve Pes 2020 Hakkında

bu sene fifa 2020 ve rakibi pes 2020 ikisininde 20.yılı olacak ve ne gibi yenilikler bekliyorsunuz her 2 oyundan tartışalım

1'de bu 2 oyun hakkında haberler düşmeye başladımı acaba ne gibi yenilikler söylentileri falan var'mı acaba ????

Origin ID
teamjokerr
daha bir şey yok ortada. ama yavaş yavaş söylentiler çıkar. yazında gösterirler zaten :)

Origin ID
jaguar_vehbi
PES 19 ile çöküşe geçti, 20 son oyunu olabilir.
FIFA kanadında UEFA lisanslarının adam akıllı kullanıldığı, UEFA Avrupa Ligi maçlarında stada giriş introsunda Avrupa Ligi müziğinin çaldığı, geliştirilmiş bir kariyer modunun olduğu bir Fifa 20 diliyorum. Aksi takdirde PES'in çöküşü, FIFA'nın iyice online bölümüne odaklanması nedeniyle biz single oyuncular için ise her sene geliştirilmemiş, bir öncekinden farksız FIFA'lara mahkum olmamız olası.

Pes'in 20. yılı 2016 yılında değil miydi? FIFA konusunda ise eğer Şampiyonlar Ligini aynı istikrarda devam ettirse ve Kariyer modlara biraz daha önem verirse Pes'in daha çok çalışması gerekecek.

Onur52

Aktif Üye
Origin ID
Onur5217
PES Unreal Engine'e geçecekmiş öyle biliyorum. PES'in yapması gereken tek şeyin en azından birkaç ligin daha lisansını alması olduğunu düşünüyorum.

Origin ID
alicanercan07
FİFA'nın saçma sapan modlara verdiği emekten çok sıkıldım doğrusu oyunu satın alan insanlar arasında yalnızca kariyer oynamayı seven büyük bir kitle var fakat buna rağmen senelerdir kariyer moduna adam akıllı geliştirmeler yapmıyor adamlar, diyeceğim o ki kariyer moduna biraz olsun özenilmiş bir FIFA oynamak isterim. Ayrıca oyunu biraz olsun yama yapımcılarına açmalarını istiyorum artık FIFA 16'dan beri şöyle güzel oyuncu yüzleri olan bir FIFA oynayamadık, zaten İngiltere ligi hariç hiç bir lige önem vermiyorlar bari yama yapımını kolaylaştırsınlar, insanlar kendi liglerini oynanabilir hale getirirler bence bu adımları oyunun satış potansiyelini de güzel anlamda etkiler, bak PES serisine her sene ayrı bir çöp çıkartıyorlar ama yama yapımcılarına oyunu açtıkları için adamlar oyunu iyileştiriyor oynanabilir bir hale getiriyor bu sayede kendi kitlesini ellerinde tutuyorlar FIFA bu adımı atarsa PES serisini net bir şekilde artık tarihe gömer.

Origin ID
yigitenes07
Üstteki kardeş çok güzel söylemiş buna ek olarak artık basın toplantıları animasyonlu olsun.Satın alma opsiyonlu kiralama olsun birde oyuncuyu aldığımız gün gelmesin takıma maçım var maç günü alıyorum adamı tak oynuyor saçmalık yani bunu da düzeltsinler.Son olarak Teknik direktör yüzleri eklesinler ya da biz oluşturabilelim kendimizi.Efsane ol için de saç stillerini getirsinler artık 3 yıldır bi Ronaldo,Neymar,Yasin Öztekin saçı getimediler

FIFA bu yıl Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi'ni geliştirecektir.FIFA serisinin en iyi oyunun olabilir bence FIFA20.

Pes tarafında Unreal Engine ile gelicek gibi duruyor.Bakalım görelim neler olacak.

Onurg1997

Moderatör
Yönetici
fifa 19 da alex hunter modunu bitirdi eğer bu sene bu tarz hikayesiz bir oyun sunarlarsa cidden düşüş yaşarlar bence.
tahminimce futbolun efsanelerinden olan ronaldinho, zidane, kaka ve aklıma gelmeyen bir sürü efsanelerden birinin hayatını bize oynatabilirler.
mesela ronaldinho nun barçaya transfer olduğu dönemi barça da oynadığı dönemi ve milana gittiği dönemi.

pes19 u henüz oynamak nasip olmadı ama pes zaten bir sıfır geride başlamıştı bu şampiyonlar ligi olayı için
ama fifa hem kariyer moduna yenilikler yapmazsa pes fifayı 2-3 sene sonra geçebilir.
şöyle bir örnek verim:
pes sanırsam 2016 da vardı oyuncu kariyerinde yedek bile olabiliyoruz ama bu hala fifa da yok.
fifa 15'i çok oynamıştım ve hala unutmadığım bir sahnesi vardı
o zamanlar oscar chelsea deydi ve sakatlandı. biliyorsunuz sakatlıktan çıktıntan sonra oynama ihtimali var yada 1-2 hafta dinlenme olayı da var ya ben oscarı oynatmıştım ve oscarın sağ dizinde siyah bir dizlik vardı. o zaman yama mod bilmiyordum ama oyuncu kariyeri yada teknik direktör kariyeri daha zevkliydi.
fifa 08 de oyuncu sakatlandığı zaman sahaya sedye giriyor diye hatırlıyorum ( eğer yanlış hatırlıyorsam affola)
ama sene olmuş 2019 ellerinde böyle imkan varken sahaya sedye girmiyor
yada ne bilim oyuncular hep aynı sakatlanma tarzı. ufak tefek kan akmasa da kan lekesi olabilir ki biraz daha gerçekçilik olsun.

gelmesini istediğim bir diğer özellikte şu hem fifaya hemde pese

belki bir kısmınız bir sosyal medya da ı am playr diye bir oyun vardı ingiltere liginde bir takımda oyuncu oluyorduk. maç sonu ve attığımız gollerle galibiyet primi birleştiği zaman bize para veriliyordu ve biz bu parayla ev araba krampon alabiliyorduk.
bu pese de fifaya da gelse cidden çok kıyak olur.
fifa ya gelmesini istediğim bir diğer yenilik de teknik direktör kariyerin de transfer yapmak çok zor olsun. mesela elinde 150-200 milyon doları olan messiyi alabiliyor. buna 2. lig takımı bile dahil. sizce de bu çok saçma değil mi
oyuncu kariyerin de yedekte başlama eklentisi gelmeli kesinlikle
teknik direktör kariyerin de işler yolunda gittiği zaman diğer takımlardan teklif gelmeli ve takımımız bize yeni sözleşme sunmalı
şuan fifa 19 da sanırım 2033 e kadar gidilebiliyor. bir kulüpte 2033 e kadar kalma ihtimalin de var ama sana hiç sözleşme sunulmuyor
yada sana neredeyse hiç teklif gelmiyor.
kaleciler den zaten bahsetmeme gerek yok neredeyse şuan dünyanın en iyi kalecisi oyunda en kötü kaleci
istersen oyuncu özelliklerinden hepsini fulle yine çok kötü bir kaleci oluyor.

ama fifa kariyer modunda değişiklikler yapmazsa 1-2 seneye çok kişiyi kaybedebilir