• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Fifa 20 ve ilerisi için beklentiler

aknklksy

Yeni Üye
Fifa serisini 2002den beri aralıksız şekilde oynadım 2005 e kadar iyi olan fifa 2006-2010 arasındaki dönemde rakibi pes'in gerisinde kaldı. Oyun motorunu değiştiren fifa son 5-6 yıldır oyuncu kitlesini her geçen sene arttırdı ve baya bir yol katetti. Şimdi gelelim asıl konumuza ileri ki serilerde beklentilerimiz neler? Neler yapılabilir?En azından 2-3 sene içinde yapılabilecek ve oyuna haz katabilecek şeyler neler?
Nacizane olarak benim aklımdan geçen bir şeyler var;
1-Çoklu oyun platformu (yani pcdeki fifa oyuncusuyla ps4 deki xboxtaki oyuncunun birbiriyle online oynayabilmesi)
2-Yama araçlarını (Creation Master vs.) kullanabilme serbestesi. Bu özellikle lisansı az olan bizim ligimiz gibi ve oyuncu yüzü gibi detaylara önem verenler için çok önemli.
3-Daha önceki fifa serilerinde az da olsa oyuncu yüzü yapımıyla,stadyum işleriyle uğraştım ancak yaş ilerledikçe bunlarla uğraşacak sürelerde kısaldı. Sanırım pes 13 serisindeydi stadyumu editten yapabiliyorduk. Yani 4 taraflı bi stadyumun her cephesi için 10-15 tane alternatif sunup bunların birleşiminden güzel stadyumlar çıkabiliyordu. Bu işlere yeteneği olmayan insanların bile o şablonlar üzerinden birleşimiyle güzel stadyumlar yaptığı aşikardır.
4-Yeni oyun serilerinde oyuncuya manajer modda serbestlik lazım.
Benim nacizene beklentilerim bunlar eğer fifa son bir kaç yılki gibi oyuncuya açık alan vermeyi diğer sayılarda da engellerse baya bir müşteri kitlesini kaybetmiş olacaktır.
Son olarak sizinde yeni serilerle ilgili düşüncelerinizi burada paylaşmanızı bekliyorum . Şimdiden bu yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim. Ekli dosyayı görüntüle 6382