• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

FIFA 19 Çıkmayabilir

Onur52

Aktif Üye
Origin ID
Onur5217
fifa-yillik-cikma.png

Çok uzun yıllardır spor temalı oyunlar geliştiren Electronic Arts, her yıl başka bir oyunla karşımıza çıkmayı adet edinmişti. Fakat şirketin CEO’su Andrew Wilson, yaptığı açıklamayla her yıl yeni oyunlar çıkarma stratejisinde değişikliğe gidebileceklerini söyledi.

Önemli ekonomi mecralarından bir tanesi olan Bloomberg’e konuşan Andrew Wilson, FIFA ve Madden serisini her yıl çıkarma politikasından vazgeçebileceklerinin sinyallerini verdi. Her yıl çıkan oyunlar yerine çeşitli güncellemeler yaparak ve bu güncellemeleri ücretli hale getirerek, yeni bir model oluşturabileceklerini de belirtti.

Yazdığımız kodları kolayca aktarabilecek yeni teknolojiler olmaması sebebiyle her yıl oyun yapmak aslında çok zor değil.” diyen Wilson, “Bu oyunları 365 günlük canlı servisler olarak düşünebiliriz.” şeklinde konuşmasına devam etti. Kutulu satışların dijitale doğru kaydığı bu dönemde, yeni oyunlar yapmak yerine tek bir oyun çıkartıp onu güncellemenin daha mantıklı olduğunu da kaydeden CEO, gelişen internet teknolojilerinin de kendilerini bu yöne ittiğini açıkladı.

Kısaca, FIFA 16, FIFA 17, FIFA 18 gibi seri oyunlar yapmak istemediği görünen Electronic Arts, bunun yerine bir FIFA platformu oluşturarak, onu sürekli güncellemek istiyor. Oynanışta ve grafikte yapılacak değişiklikleri dahi güncellemeyerek halletmek isteyen EA, böylece daha az harcamayla daha büyük bir kazanç elde etmeye çalışıyor.

Kaynak: Tamindir

halilyc

Site Yöneticisi
Yönetici
Origin ID
halilyce
Faydalı bir konu olmuş teşekkürler Onur :) Ben bu yöntemin izlenmesine olumlu bakarım, zaten grafik motorunun tamamen değiştiği yıllar dışında aynı oyunu güncellenmiş halde oynuyoruz, bunun için tekrar bir oyun satın almamızı gerektirecek bir durum yok, güncellemelerle halledilebilir bir durum. En basitinde FIFA18 ile 17 arasında çok aman aman bir fark yok, bir 10 GB civarı güncelleme ile bu hale getirebilirlerdi isteseler yine :) Umarım bu düşünceyi uygulamaya koyarlar ve öyle devam ederler :)

rcpcndncr

Aktif Üye
Origin ID
crazygoaller95
Ben de destekliyorum bu fikri ya Halil senin de dediğin gibi her yıl güncellenmiş oyuna para vermektense güncellemesine daha az para veririm daha iyi, bu şu açıdan da iyi oyun sürekli güncel kalıcak atıyorum yaz dönemi transferleri de belki haftalık güncellenebilecek :)

frkndgnr

Site Yöneticisi
Yönetici
Bir taraftan mantıklı diyorum fakat diğer taraftan zaten az olan yenilikler daha da az belirgin hale gelir diye düşünüyorum, aynı oyunu oynadıgımızı hissetiğimiz sene sayısı 2-3 ken daha uzun süre zarfında bu hissi yaşarız bence(ki harbiden de aynı oyunu oynamış oluruz). :D

cuhaismail

Site Yöneticisi
Yönetici
Teşekkürler dostum, açıkçası Electronic Arts hiçte ''Yeni oyun yapıyoruz da, çok fazla masraf oluyor da falan feşman...'' gibi havalara girmesin, 17 ve 18 için konuşuyorum, kendilerini yeni oyun yapmış mı sanıyorlar? FIFA 18, 17'nin DLC'si olarak da çıkabilirmiş, kusura bakmasınlar FIFA 18'e yeni oyun diyebilmek için en az %50'lik bir ilerleme yahutta gelişme kaydetmiş olması lazım bu adamların fakat FIFA 18, önceki oyundan %30 kadar anca değişmiştir (Forma ve kadroları dahil etmiyorum) Bu şekilde müşterileri ile alay edercesine ''oyun çıkardık hadi verin 60€'yu.'' demeleri fazlasıyla komikken en azından delikanlı gibi DLC çıkardık derler hepimiz rahatlarız...

Her sene kenidini yineleyen oyun fifa serileri. Gta vs. oyunlar yenileyen. Bence gayet mantıklı bir düşünce olmuş. Satıcı için karlı alıcı için masraflı bir sisteme girmişte oluruz oda maddi tarafı.

zaferdemir

Tanınan Üye
gün zaman yenilikleri hava kararması gibi bariz yenilikler gelmedikçe her sene çıkarsa bile dlc olarak kalacaktır. ilk defa ea dürüst hareket etmeye başladı. güncelleme fikri yerinde ama kullanıcıdan 100-150 lira senelik fazla alacak gibime geliyor. görüşlerim bunlar fikirlere açığım çok şey bilmediğim için bu konuyla.

hamzasazoglu

Yama Yapımcısı / Yönetici
Yönetici
Faydalı bi konu. Zaten 17 ve 18 arasında resmen hiçbir fark yok. Sanki güncelleme getirmişler gibi oldu zaten. Bi güncelleme atarlar Maks. 10-15 gb olur aksiyonları oyun girişlerini değiştirirler, yenilikler getirirler 250 tl cepte kalır .. Öyle olması daha mantıklı