• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

FIFA19 donma takılma ağır çekim sorunu

Onurg1997

Moderatör
Yönetici
arkadaşlar selamun aleyküm. sistem gayet yeterli ama maç sırasında ağır çekimde maç yapıyormuşum gibi oluyor. kaleci ile karşı karşıya pozisyon da 1 saniyelik donma yada takılma oluyor.
çözümü ne olabilir sizce

NVIDIA ekran kartı kullanıyorsanız NVIDIA denetim masasından 3D ayarları geri yüklemeyi deneyin. En ufak bir ayarla oynansa FIFA direk kasmaya başlıyor. Geforce Experience varsa da kaldırın.

Onurg1997

Moderatör
Yönetici
experience var optimizasyon yapmak için girdim ama restart hatası alıyorum. şu 3d ayarlarını nasıl yapıyoruz bir türlü beceremedim

Experience yi direk sil, önermem. Saçma sapan optimizasyon yapıp oyunu kastırıyor. Masaüstü sağ tık > NVIDIA denetim masası > sol tarafta 3d ayarların yönetilmesi var. Orda eğer geri yükle butonu aktifse ona tıkla, kendine göre ayarlasın.

cuhaismail

Site Yöneticisi
Yönetici
Oyuna girmeden önce gelen pencereden Oyun Ayarları kısmına gir ve FPS'i 60'a kilitle, dünkü güncellemeden sonra bende otomatik olarak FPS sınırı kalkmış oyunda donmalar olunca fark ettim hemen çıkıp değiştirdim, sende de aynı sorun olmuş olabilir. :)

Conidorm

Yeni Üye
Origin ID
kamilozel11
Experience yi direk sil, önermem. Saçma sapan optimizasyon yapıp oyunu kastırıyor. Masaüstü sağ tık > NVIDIA denetim masası > sol tarafta 3d ayarların yönetilmesi var. Orda eğer geri yükle butonu aktifse ona tıkla, kendine göre ayarlasın.
Experience uygulaması olmadan ekran kartına gelen güncellemeleri nasıl yüklüyosun? Manuel olarakmı . Ayrıca bendede bi süre geçtikten sonra kasma oluyor sanki fps drop yiyomuşum gibi. Experience den kaynaklı olabilirmi

Onurg1997

Moderatör
Yönetici
tamamdır deneyeceğim. teşekkür ederim olumlu olumsuz dönüş yapıcam

Onurg1997

Moderatör
Yönetici
Oyuna girmeden önce gelen pencereden Oyun Ayarları kısmına gir ve FPS'i 60'a kilitle, dünkü güncellemeden sonra bende otomatik olarak FPS sınırı kalkmış oyunda donmalar olunca fark ettim hemen çıkıp değiştirdim, sende de aynı sorun olmuş olabilir. :)
60 tı 30 a düşürdüm abi ama 60 yaparım

Onurg1997

Moderatör
Yönetici
Experience uygulaması olmadan ekran kartına gelen güncellemeleri nasıl yüklüyosun? Manuel olarakmı . Ayrıca bendede bi süre geçtikten sonra kasma oluyor sanki fps drop yiyomuşum gibi. Experience den kaynaklı olabilirmi
manuel yüklemek daha mantıklı bence :)

Olabilir. Yükleme yaparken özele alacaksın ordan istediğini yükleyebiliyorsun physx, experience vs. Ordan çıkarırsan experienceyi yüklemez.

Driver Yüklerken özel olarak yüklersen neyi yükleyip neyi yüklemeyeceğini seçebilirsin.

Onurg1997

Moderatör
Yönetici
sadece geforce experience çıkıyor başka birşey çıkmıyor