• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

FIFA16 CSTORE Kits (Süper Lig Formaları)

ksdgkdr

Site Yöneticisi
Yönetici
Malesef sona yetiştim :)Superlig ve Tff den diger takımlara baslamıstım oyle ama hep yarım yamalak kaldı araya işler vs girince önceki sitede.Aynı vakit dilimleri içerisinde aktif olsaydık güzel işler yaparmışız... :) Bump tex.lerini ayarlamak cidden de ayrı bir zaman gerektiriyo malesef ki.Bump olaylarına ne kadar önem verdiğini de yıllardır biliyorum zaten piyasada...Beklenilen paket olmuş valla emeğine sağlık. Bu işler hobi işleridir gerçekden de...
Hayatında başarılar dilerim :)

alperen141

Site Yöneticisi
Yönetici
Malesef sona yetiştim :)Superlig ve Tff den diger takımlara baslamıstım oyle ama hep yarım yamalak kaldı araya işler vs girince önceki sitede.Aynı vakit dilimleri içerisinde aktif olsaydık güzel işler yaparmışız... :) Bump tex.lerini ayarlamak cidden de ayrı bir zaman gerektiriyo malesef ki.Bump olaylarına ne kadar önem verdiğini de yıllardır biliyorum zaten piyasada...Beklenilen paket olmuş valla emeğine sağlık. Bu işler hobi işleridir gerçekden de...
Hayatında başarılar dilerim :)
Teşekkür ederim. Öyle tamamen koptuğum yok ama bu işlere ayırabileceğim vakit çok azaldı. En fazla işte bu (gelen yorumlara cevap).

Aslında TFF'ye devam etsen, Ariel'le konuşsak belki 2. ligi eklerler. Elde hazır dosyalar olunca onlara sadece DB yapması kalır.

Bu arada Kadir, istersen al benim paketi bump'ları sen tamamla. Benim için sıkıntı olmaz yani. Eli yüzü düzgün bişey olsun diye uğraştım zaten.

ksdgkdr

Site Yöneticisi
Yönetici
Fazlasıyla katılıyorum.
Elimde olan kalıplarla bir şeyler yapabilirim tff adına ama kimseyi de beklentiye sokmak istemiyorum acıkcası.
Bende ara sıra uzak kalabiliyorum işlerden dolayı malesef :)
Bumplar için psd gerekiyor sanırsam ve şimdilik gordugum kadarı ile 18 den convert etmişsin herhalde bazı formaları :)

alperen141

Site Yöneticisi
Yönetici
Fazlasıyla katılıyorum.
Elimde olan kalıplarla bir şeyler yapabilirim tff adına ama kimseyi de beklentiye sokmak istemiyorum acıkcası.
Bende ara sıra uzak kalabiliyorum işlerden dolayı malesef :)
Bumplar için psd gerekiyor sanırsam ve şimdilik gordugum kadarı ile 18 den convert etmişsin herhalde bazı formaları :)

Edit: 4 büyükler için hazırladıgım forma paketini katmak isterlerse yollayabilirim moddingway ekibine.Hem alternatıf kaleci formalarını vs eklemistım ama oyun ici goruntu alamadım bir turlu lua mantıgını çözemedigim icin :) Kendi modlarına da uyacaktır diye dusunuyorum hem ayarlarlar ise :)
Öyle kendini zorlama. MWMod'a kış güncellemesi geliyor ya, bence orası ideal. Detaylı sete de gerek yok bence. İç-Dış-Kaleci yeter bence. Asıl önemli olan lig ve kupa yapılsa. Aklında varsa bu ben Ariel'le konuşayım. Belki tamam derler.

Benim set için. Evet. Soccergaming'te bi' arkadaş FIFA 18'den convert etmiş formaları. Baktım bizimkilere. Bazıları çok güzel olmuş (mesela GS parçalının kalıbını çok güzel yapmışlar. Oranları süper.) ama bazılarının alakası yok (Başakşehir lacivert forma.). Ben de o setin üstüne düzenleme yaptım. Asıl sıkıntı ise convert yapan adam PSP'den çıkarttım diyor o yüzden bump dosyaları inanılmaz küçük. Ben de kullanamadım. Aynı formaları PC'den export etselerdi bumplar da olacaktı.

Benim yaptığım ise oyundaki diğer takımların formalarından uygun olanları bulup bizimkilere uyarlamak oldu. Bu sayede 1-2 haftada bütün ligi bitirdim.

Hakem formaları da geçen seneyle aynı olunca o da büyük avantaj oldu.

Top ise MWMod'da yeni toplar vardı. Onların üzerinden yaptım.

Özetle, seti paylaştım ama tam olarak benimdir diyemem. Ben bir araya getirdim diyelim. O yüzden bazı yerlerde renk, biçim, desen hataları olabilir. Bunları siz tamamlayabilirsiniz. Hatta bazı takımlara avrupa versiyonu yapmadım. Onları tamamlayabilirsiniz (bütün forumu kastediyorum).

ksdgkdr

Site Yöneticisi
Yönetici
Öyle kendini zorlama. MWMod'a kış güncellemesi geliyor ya, bence orası ideal. Detaylı sete de gerek yok bence. İç-Dış-Kaleci yeter bence. Asıl önemli olan lig ve kupa yapılsa. Aklında varsa bu ben Ariel'le konuşayım. Belki tamam derler.

Benim set için. Evet. Soccergaming'te bi' arkadaş FIFA 18'den convert etmiş formaları. Baktım bizimkilere. Bazıları çok güzel olmuş (mesela GS parçalının kalıbını çok güzel yapmışlar. Oranları süper.) ama bazılarının alakası yok (Başakşehir lacivert forma.). Ben de o setin üstüne düzenleme yaptım. Asıl sıkıntı ise convert yapan adam PSP'den çıkarttım diyor o yüzden bump dosyaları inanılmaz küçük. Ben de kullanamadım. Aynı formaları PC'den export etselerdi bumplar da olacaktı.

Benim yaptığım ise oyundaki diğer takımların formalarından uygun olanları bulup bizimkilere uyarlamak oldu. Bu sayede 1-2 haftada bütün ligi bitirdim.

Hakem formaları da geçen seneyle aynı olunca o da büyük avantaj oldu.

Top ise MWMod'da yeni toplar vardı. Onların üzerinden yaptım.

Özetle, seti paylaştım ama tam olarak benimdir diyemem. Ben bir araya getirdim diyelim. O yüzden bazı yerlerde renk, biçim, desen hataları olabilir. Bunları siz tamamlayabilirsiniz. Hatta bazı takımlara avrupa versiyonu yapmadım. Onları tamamlayabilirsiniz (bütün forumu kastediyorum).
Kış güncellemesinde varsa sıkıntı yok o zaman. Lua dosyalarıyla ilgili merak ettigim cok detay var ama nasıl açıklayacağımı bilemiyorun şimdilik...
Fifa 18 in bump text.leri cok farklı 16 ya göre ama sırıtmaz herhalde boyutları ayarlandıgı takdirde.Eger ugrasırım dersen exportlayabilirim senin için :)

Topu ise ayrıca uyarlaman muhteşem bi detay olmuş.Moddingway serilerini takip etmediğim icin neler kuruluyor tam olarak bilmiyorum ama hasan hocamızın paylaştığı mod hepsini kapsıyor sanırsam.Paketi üstüne kurmak yetecektir herhalde :) Genel itibariyle yerinde bir paket olmuş.Ufak defek hatalar sıkıntı değil bence.Tekrar dan emeğine sağlık :)

alperen141

Site Yöneticisi
Yönetici
Kış güncellemesinde varsa sıkıntı yok o zaman. Lua dosyalarıyla ilgili merak ettigim cok detay var ama nasıl açıklayacağımı bilemiyorun şimdilik...
Fifa 18 in bump text.leri cok farklı 16 ya göre ama sırıtmaz herhalde boyutları ayarlandıgı takdirde.Eger ugrasırım dersen exportlayabilirim senin için :)

Topu ise ayrıca uyarlaman muhteşem bi detay olmuş.Moddingway serilerini takip etmediğim icin neler kuruluyor tam olarak bilmiyorum ama hasan hocamızın paylaştığı mod hepsini kapsıyor sanırsam.Paketi üstüne kurmak yetecektir herhalde :) Genel itibariyle yerinde bir paket olmuş.Ufak defek hatalar sıkıntı değil bence.Tekrar dan emeğine sağlık :)
Sen rx3'leri hazırla. Lua'ları ben hallederim. Bump konusunda ise olursa iyi olur olmazsa da sorun değil.

alperen141

Site Yöneticisi
Yönetici
coef'ler kabartmalı armalar-logolar için (omuz patchleri, tr patchleri, armalar gibi)
bump'lar kumaş desenler için
reflex'ler özellikle krampon ve toplarda ters ışıktaki gölgeler için.

alperen141

Site Yöneticisi
Yönetici
ÖNCELİKLE LUA KONUSUNDA ÇOK FAZLA FORMAN VARMIŞ. SÜRERDİ DİYE BİR REHBER HAZIRLAYAYIM DEDİM.
------------------------------------------------------------------------------------------------
--TAKIM DB ADI
assignTeamTournament(TAKIM ID NO,TAKIM LİG ID NO) --LİG DB ADI (LİG SIRASI)
assignKitDetails(TAKIM ID NO,FORMA DÜZENİ KODU,SIRT FONT NO,"6 BİRİM RENK KODU",GÖĞÜS NO ID,SIRT NO ID,SIRT NO RENK ID,ŞORT NO RENK ID,GÖĞÜS NO RENK ID,YAKA ID)
assignGKKit(TAKIM ID NO,FORMA DÜZENİ KODU,{KALECİ KODU,KALECİ KODU,KALECİ KODU})

FORMA DÜZENİ KODLARI --- OYUNCU FORMALARI (0,1 VE 2 OLMAK ZORUNDA. DİĞERLERİ İSTEĞE BAĞLI)
0 - İÇ SAHA
1 - DIŞ SAHA
2 - KALECİ
3 - 3. FORMA
4 - 4. FORMA
5 - ((KULLANILMAZ!!!))
6 - 5. FORMA
7 - 6. FORMA

FORMA DÜZENİ KODLARI --- ALTERNATİF KALECİ (İSTEĞE BAĞLI)
12 - 2. KALECİ
13 - 3. KALECİ
14 - 4. KALECİ
15 - 5. KALECİ

NOT: FORMA DÜZENİ KODU HARİÇ HERHANGİ BİR YERDE -1 VARSA ORASI İÇİN specific İLE BAŞLAYAN VE SADECE O ID İÇİN ÜRETİLMİŞ BİR DOSYA KULLANILIYOR DEMEKTİR.

NOT: RX3 DOSYASINDA LOGO, NUMARA, FONT KONUMLARI AYARLANIR VE KAYDEDİLİR. LUA İLE O RX3 ÜZERİNDE HANGİ NUMARANIN, FONTUN GÖRÜNECEĞİ SEÇİLİR.

NOT: KULLANMADIĞINIZ DEĞERLERİ 0 YA DA -1 YAPIN.

NOT: assignKitDetails HER FORMA İÇİN TEK TEK YAPILMALIDIR. assignGKKit İSE HER OYUNCU FORMASINA ÖZEL KALECİ FORMASI İSTİYORSANIZ YAPILIR.

NOT: SADECE 1 ADET KALECİ FORMASI KULLANIYORSANIZ assignGKKit KODUNU KULLANMANIZA GEREK YOKTUR.

NOT: assignGKKit SATIRINDA "KALECİ KODU" OLARAK YAZAN YERLERE SADECE KALECİ FORMASI KODLARINDAN YAZIN. BİRDEN FAZLA YAZILINCA HER MAÇ OYUN RASTGELE BİRİNİ SEÇER.

NOT: 6 BİRİM RENK KODU, SIRTTAKİ FONTUN RENGİDİR. ÖRNEĞİN "FFFFFF" BEYAZ'DIR. "000000" SİYAH'TIR.

NOT: HER SATIRDA PARANTEZLER, VİRGÜLLER VB. NOKTALAMA İŞARETLERİ VARDIR. HERHANGİ BİRİNİ SİLMEYİN.

NOT: FORMALARIN AVRUPA VERSİYONLARI İÇİN AYRI RX3 HAZIRLANIR. BİZİM İÇİN GEREKLİ OLANLAR:
223=ŞAMPİYONLAR LİGİ
224=AVRUPA LİGİ
232=SÜPER KUPA
0 VE 68=DOSTLUK MAÇI VE LİG
268=LİG KUPASI (TÜRKİYE KUPASI)
269=TÜRKİYE SÜPER KUPA

NOT: FONT, FORMA NUMARALARI VE FORMALAR DA BU KODLARA GÖRE ÖZELLEŞTİRİLİR. ANCAK BU LUA DOSYALARINDA YAZILMAZ.

---------------------------------------------------------------------------------------------------
LUA DÜZENİ ÖRNEĞİ
---------------------------------------------------------------------------------------------------
--Besiktas
assignTeamTournament(327,68) --Turkey Süper Lig (1)
assignKitDetails(327,0,122,"121212",0,89,4,5,0,7)
assignKitDetails(327,1,122,"DCDCDC",0,89,1,2,0,7)
assignKitDetails(327,2,122,"DCDCDC",0,89,6,2,0,7)
assignKitDetails(327,3,122,"DCDCDC",0,89,3,2,0,0)
assignKitDetails(327,4,122,"121212",0,89,4,2,0,7)
assignKitDetails(327,6,122,"DCDCDC",0,89,1,5,0,7)
assignKitDetails(327,12,122,"DCDCDC",0,89,1,2,0,7)
assignKitDetails(327,13,122,"DCDCDC",0,89,7,2,0,7)
assignGKKit(327,0,{2,12,13})
assignGKKit(327,1,{2,13})
assignGKKit(327,3,{2,13})
assignGKKit(327,4,{2,12,13})
assignGKKit(327,6,{2,13})

great to job's ! ...moore player's ...play fifa 16 ,15,14....and 11
please posted to creation in png for fifa 16...for this player's !

More17

Moderatör
Yönetici
Ellerine sağlık plusteamde denedim sadece Fb numaralarında sorun var ;)

Origin ID
Mhmmtscn
Abi ellerine sağlık çok güzel olmuş bunları fifa 14 e ayarlama imkanın var mı abi baya güzel ve moddingway yamasında ev ve deplasman forması var çoğu takımın abi bir yardımcı olsan 14 oynayanlar için