• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

#coronavirus

İnsandan insana bulaşmadığı için Koronavirüs kadar tehlikeli olmayan virüs. Kemirgenlerin vücut sıvıları, dışkılarının insanların gözüne, ağzına, burnuna götürmesiyle bulaşıyor. Tabi mutasyon geçirmediği sürece.

Ayrıca Çin'i burada savunduğum falan yok. Adamlar sanki yeni başladı yarasa, köpek, kedi yemeye. İnsanların yediklerine laf etmek anlamsız.
dünya sağlık örgütü denen bir şey var. Onun gerçekliğini geçtim genel her ülkenin sağlık örgütleri mevcut. Bu sebeple neyin sağlıklı neyin sağlıksız olduğu gün gibi bilindiği halde göz göre göre adet görgü vs diye göz yumuluyor. Buda Hepimizin canını riske atıyor. Bu sebeple benim canımı coluğumuzu cocugumuzu geleceğimizi ailemizi riske atan sağlık açısından dünyaca neyin kabul görüp neyin görülmediyse k.b yın ama nasıl onların yeme hakları oluşuyorsa benimde laf atma hakkım doğuyor.

DoctorL

Tanınan Üye
Origin ID
DoctorLL
Valla Corona Virus için de insandan insana bulaşmıyor diyorlardı ilk zamanlar. Ben artık çok güvenemiyorum gelişmeleri takip etmek gerekiyor

DoctorL

Tanınan Üye
Origin ID
DoctorLL
Çinden ilaclar gelmiş.
En azından iyi gelişme.
Dogru anladıysam...
Şuan için iyi gelişme Sokağa çıkma yasağı gelirse olur hocam. Ablam sağlıkçı durum sanılandan kötü. Çinden kit geldi biliyorsunuzdur 50 binn kadar. 1 hafta önce elde ki kitlerle test yapılan hastalar negatif çıkarken, Çinden gelen kitlerle aynı hastalara test yapılıyor ve durumları Pozitif çıkıyor. [Karantina hastanesinde yatıyorlardı bu süre içinde]. Şuan sağlıkçıların psikolojik durumu da çok kötü. İzmir'de, İstanbul'da tanıdığım sağlıkçılara bulaşmış karantinaya alınmışlar. Bunları deme sebebim hepiniz kendinize ve sevdiklerinize dikkat edin. Marketten aldığınız herşeyi eve sokarken silmeye çalışın. Üstünüzü mümkün olduğunca yıkmaya çalışın. Şakası yok bu işin.

Benim aklıma çok güzel bir şey geldi..
Güzel bir video yapabiliriz.
Fatih Hocamız için özel.. :)

Ekremcan_35

Tanınan Üye
İnternetten alışverişte gelen kargoda veya kutuda Coronavirüs olma ihtimali var mı

Origin ID
deeeeepe
Durum halen böyleyken devam eden işçilerin sesini bile duyan yok bu arada Bakırköy metrosunda bayılan amcaya ne oldu acaba videoyu görmeyenlerde var büyük ihtimal çünki gene kısıtlama getirildi :) İşçinin değeri olmayan ülkede sokağa çıkmaya DEVAM

İyileşen hasta sayısı: 26 olarak açıklandı. Bu hastaların ikisi 60 yas üstü. Ve taburcu oldular.

Vaka sayisi 1872, yoğun bakımdaki hasta sayısı 136, entübe hasta sayısı 102.

SAAT 17:30'DA BİLİM KURULU ACİL OLARAK TOPLANDI.

SAAT 19:15'DE SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA BASIN TOPLANTISI YAPACAK.

KULAĞIMA GELEN BİRKAÇ İDDİA VAR UMARIM DOĞRU DEĞİLDİR...

SAAT 17:30'DA BİLİM KURULU ACİL OLARAK TOPLANDI.

SAAT 19:15'DE SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA BASIN TOPLANTISI YAPACAK.

KULAĞIMA GELEN BİRKAÇ İDDİA VAR UMARIM DOĞRU DEĞİLDİR...
Tüm şehirler karantinaya alınacak. Giriş ve çıkışlar yasaklanacak. Rize'de 1 belde ve 4 köyden sonra bunun yaşanması muhtemel.